AK Parti’de kongre heyecanı, delege seçimiyle başlıyor

AK Parti’nin delege seçimlerinin yapılacağı tarih belli oldu. Bir gün içerisinde tüm mahallelerde gerçekleştirilecek seçimlerde 400 delege seçilecek.

AK Parti’de kongre heyecanı, delege seçimiyle başlıyor

AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin, yaptığı açıklamada, AK Parti Yatağan Teşkilatı’nın 2020 yılının başında gerçekleştireceği ilçe kongresinde oy kullanacak delegelerin belirleneceği delege seçiminin, 13 Aralık Cuma günü gerçekleştirileceğini açıkladı.

Tekin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kurulduğu günden bu yana halka hizmet etmekten bir an olsun vazgeçmeyen partimiz, kurultay sürecine girmiş bulunmaktadır. Bu kapsamda ilk olarak ilçe delege seçimleri gerçekleştirilecek. İlçemizde 13 Aralık Cuma günü gerçekleştirilecek delege seçimi çerçevesinde, merkez mahaller ve Madenler Mahallesi’ndeki üyelerimiz parti binamıza gelerek oylarını kullanabilecek. Diğer kırsal mahallelerimizdeki üyelerimiz ise mahallelerinde kurulacak sandıklarda oylarını kullanabilecek. Seçimle beraber belirlenecek 400 delege, 2020 yılının başında yapılması planlanan ilçe kongresinde oy kullanarak ilçe başkanını belirleyecek. Seçimlerin partimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68