AK Parti’den bildiri yayınlayan akademisyenlere tepki

AK Parti Muğla İl Başkanlığı, terör operasyonları ile sokağa çıkma yasaklarına ilişkin bildiri yayınlayan akademisyenlere tepki gösterdi.

AK Parti’den bildiri yayınlayan akademisyenlere tepki
 AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, 89 üniversiteden bin 128 akademisyenin 'Barış için akademisyenler inisiyatifi' adı altında, Güneydoğu'daki sokağa çıkma yasakları ve operasyonlarla ilgili yaptıkları 'Bu suça ortak olmayacağız' başlıklı bildirisine tepki gösterdi. Yapılan yazılı basın açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bütün birimleriyle milletimizin başta can güvenliği olmak üzere huzur ve refahını sağlamak adına terörle verdiği amansız mücadele hakkında akla mantığa sığmayacak şekilde, provokatif amaçla bildiri yayınlayan sözde aydınları kınıyorum.

Ülkenin birlik ve bütünlüğüne kasteden, milletimizin can ve mal güvenliğini tehdit eden, kadın, erkek, genç ihtiyar demeden hatta bebekleri bile acımasızca katleden bir örgütün savunuculuğunu yapmak bu suça ortak olmak demektir.

Ne yazık ki utanç veren bildiriye imza atanlar arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim elemanları da bulunmaktadır.

Muğla gibi şehitlerin kentinden bu bildiriye imza atanların çıkması büyük talihsizliktir. Bu düşünceleri savunanlara gençlerimizin emanet edilmesi de ayrı bir talihsizliktir.

Ben umut ediyorum ki kendileri en kısa sürede bu yanlışlarından dönerler. Başta üniversitemiz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olmak üzere rektörlüklerimiz de kendileri hakkında gerekli işlemleri yaparak kamuoyunu bu konuda aydınlatırlar.”

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95