AK Partili Göçer, “Evet” turunda

Geçmiş dönem AK Parti Muğla Milletvekili Adayı Elvan Göçer, partisinin 16 Nisan referandumu çalışmaları kapsamında geldiği Yatağan’da, Demeç Gazetesi’ni ziyaret etti.

AK Partili Göçer, “Evet” turunda
 Son genel seçimlerde AK Parti Muğla Milletvekili Adayı olan fakat meclise gidemeyen Elvan Göçer, partisinin 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Anayasa Değişikliği Referandumu çalışmaları kapsamında Yatağan ilçesine geldi. Mahallelerde toplantılar gerçekleştiren ve ev ziyaretlerinde bulunan Göçer, Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret etti.

Beraberinde AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Göktepe, Kadın Kolları Başkanı Fatma Küçük ve partililerle Demeç Gazetesi’ni ziyaret eden Göçer, imtiyaz sahibi Ferit Topaloğlu ve gazete personelleri tarafından karşılandı.

16 Nisan Referandumunun konuşulduğu ziyarette Göçer, çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Göçer, 16 Nisan’da neden “Evet” dediklerini kapı kapı dolaşarak anlattıklarını belirterek,  milletvekili seçilememesinin kendisini partiden koparmadığını söyledi.

AK Parti Muğla Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) tarafından görevlendirildiğini ve bu görev çerçevesinde Yatağan’da ziyaretlerde bulunduğunu anlatan Göçer, “1 ay boyunca il SKM’nin programlarıyla beraber ilçe teşkilatlarıyla referandumu anlatacağız. Biliyorsunuz 18 maddelik bir değişim var. 18 maddelik değişimde şimdi ki mevcut 82 anayasasıyla, gelecek olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi arasında farklar var. Şimdiki sistemde ne var, gelecek sistemde bize katacağı neler var, neler getirecek, ne değer kazandıracak, bunların açıklamasını yapıyoruz. 15 Temmuz’a kadar sahada olup çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

 Göçer, referandumdan “Evet” kararının çıkması durumunda yapılacak değişikliklere dikkati çekerek, şunları söyledi:

“Özellikle herkesin en çok konuştuğu sosyal medyadan da takip ederseniz eğer bunu gözlemleyebiliyoruz seçile bilme yaşının 18’ e inmesi gündemde. 550 milletvekilinin 65’ye çıkması en çok konuşulan konulardan. Neden evet demeli. Öncelikle gelecekte ki Türkiye’nin istikrarının devam etmesi için. Biliyorsunuz ortalamaya konduğu zaman 14 ila 16 ayda ülkede seçimler oldu ve bu seçimlerin maliyetleri de hiç azımsanacak kadar az değil. Her 16 ayda bir seçim olması için. Gelecek Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde maddelerin birisi seçimler 5 yıldan 5 yıla yapılacak. Sizde takdir edersiniz ki bundan önce ki gelen hükümetlerde her hükümet değişikliği ertesi gün 2,3 ay hayırlı olsun ziyaretleri zaman kaybıydı bunun önüne geçilecek.”

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2017, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95