AK Partili Mete: “Yatağanlılar çok daha iyi şeylere layık”

AK Parti Yatağan Teşkilatı, mayıs ayı ilçe divan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, “Yatağan’da topal ayakla yürüyoruz. Bir tarafımız hükümet ama diğer tarafımız belediye ve biz istediğimiz projeleri Yatağan’da uygulayamıyoruz. İstediğimiz projeleri Muğla genelinde 3 ilçe haricinde uygulayamıyoruz. Yatağanlılar çok daha iyi şeylere layık” dedi.

AK Partili Mete: “Yatağanlılar çok daha iyi şeylere layık”
 AK Parti Yatağan Başkanlığı mayıs ayı ilçe divan toplantısı, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlendi. İlçe divan toplantısına, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine seçilen Bülent Karakuş, İl Başkanı Kadem Mete, İlçe Başkanı Ali Tekin, yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri, mahalle ve sandık başkanları ile partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, 16 Nisan’da yapılan referandumdaki çalışmalarına destek veren herkese teşekkür etti.

Referandumun ardından açılan siyaset akademini başarıyla tamamlayanları tebrik eden Tekin, “Bu süreç devam ederken halkımızla beraber olmaya çalıştık. Cenaze ve düğünlere katılmaya çalışıp halkımız ile iç içe olmaya gayret gösterdik. Yeni Türkiye’de ve büyük güçlü Türkiye’de, yeni atılıma geçmiş Türkiye’de hepinizin büyük emeği var. Hepiniz gurur duyun sizlerde en temelden başlayarak sizler varsınız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Mete de, referandumun ardından Yatağan’daki partililerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

16 Nisan’daki referandumundan çıkan iki sonucun birbirine yakın oranda olmasını, toplumun yıllardır içinde bulunduğu sistemin değişmesindeki kararsızlığa bağlayan Mete, “AK Parti’ye oy verdiği halde referandumda ‘hayır’ diyen insanlar da vardı, ‘evet’ verip de CHP’ye oy veren insanlar da vardı. MHP’nin bazı yerlerde ikiye, bazı yerlerde üçe bölündüğünü gördük. Vatandaşların yüzde 51,40 ile de olsa bir devrim sayılabilecek değişiklik yaptık. Şuanda Başbakanımız olan Binali Yıldırım, Türkiye Cumhuriyetinin son başbakanıdır. Bunu biz sağladık. Onun için kendinizle gurur duysanız azdır. Üstelik karşı tarafın sahada çok yalanları ve iftiraları ile uğraşmak zorunda kaldık. Onlar bizden önce sahaya çıktıkları için birçok yalanlar ortaya atıldı. Biz ilk sahaya çıktığımızda ‘evet’ oylarının oranı yüzde 30’lardaydı. Genel merkezimin yapmış olduğu anketlerde öyleydi. 2 aylık çalışma sonrasında yüzde 51’lere ulaştı. Zor bir olaydı ama başarı ile çıkmayı başardık” diye konuştu.

Yatağan’da Topal Ayakla yürüyoruz”

“Yatağan’dan yeterli desteği alabiliyor muyuz? Devletin tüm imkânlarından yararlanıyoruz ama hamdolsun diyebiliyor muyuz?” Sorularını partililerini soran Mete “Bunların hiçbirini diyemiyoruz. Niye diyemiyoruz. Çünkü Yatağan’da topal ayakla yürüyoruz. Bir tarafımız hükümet ama diğer tarafımız belediye ve biz istediğimiz projeleri Yatağan’da uygulayamıyoruz. İstediğimiz projeleri Muğla genelinde 3 ilçe haricinde uygulayamıyoruz. Yatağanlılar çok daha iyi şeylere layık. Ama bırakın mahalle arası yollarına varıncaya kadar, su işlerinden kaldırımlara varıncaya kadar yapılacak çok şey var Yatağan’da. Yatağan’ın girişinden çıkışına kadar yollara, refüjlere ve kaldırımlara baktığımız zaman Yatağan’a yakışır hizmet görüyor musunuz? O zaman Peygamber Efendimizin söylediği gibi ‘İnsalar layık oldukları şekilde yönetilirler’ sözünden yola çıkarak layık olduğunuz şekilde yönetilebilmek için layık olan belediye başkanınızı seçeceksiniz, başka yolu yok” dedi.

MKYK Üyesi Karakuş, partili olarak ilk toplantısına katıldı

AK Parti’nin çiçeği burnunda MKYK Üyesi Bülent Karakuş ise, AK Parti’deki yeni görevi nedeniyle heyecanının sürdüğünü söyledi.

Karakuş, sorumluluğunun farkında olduğunu ve üzerine binen yükü kaldırmak için elinden gelen çabayı göstereceğini belirterek, “Ankara açık çek verdi. Her türlü projemizde partimizin genel merkezinin desteğini arakamızda hissedeceğiz. Öncelikle bizim Muğla ve Yatağan’da birlik ve beraberliği sağlamamız lazım. Birbirimizi sosyal medyadan kötülemenin ya da birbirimizin aleyhine bir şey yazmanın hiç kimseye bir faydası yok, hele partimize hiç yok. Yaptıklarımız partimizi ve aldığımız oy oranını etkiliyorsa en önemlisi bu. Parti her zaman yükselişte olmaz, oy oranının arttırmazsak bu görevlerinde bir anlamı yok. Bakın diğer partiler yok. Parti içi kavgalar yüzünden eriyip gittiler ama AK Parti daha farklı bir parti. Biz onların durumuna düşmeyeceğiz. MKYK toplantısının birincisini yaptık. Burada 2 tane üyemiz var. Birisi 21 yaşında, diğeri 23 yaşında. MKYK’nın yaş ortalaması 40’ın altında milletvekili yaş ortalaması 52’nin altında, yani bu hiçbir partide olmayan bir şey. Özellikle 21 ve 23 yaşında genç arkadaşlarımızın orada bulunması hem tecrübeliler ile gençlerin buluşması hem de o gençlerin yetişip hizmet vermesi çok önemli” diye konuştu.

Konuşmaların ardından divan toplantısı basına kapalı devam etti. 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96