AK Partili vekilden Yatağan’a müjdeli haber!

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile yaptıkları görüşmelerin neticesinde, uzun yıllardır hayata geçirilemeyen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun yeni hizmet binası için 1 milyon lira ödenek sözü verdiğini bildirdi.

AK Partili vekilden Yatağan’a müjdeli haber!
 AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, partisinin Muğla teşkilatında gazetecilere yaptığı açıklamada, Muğla'nın Yatağan, Seydikemer ilçeleri ve Akyaka Mahallesi'nde yapılacak Meslek Yüksekokulları için 3 milyon ödenek çıkarttıklarını ve paranın Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bütçesine aktarılacağını söyledi.

Bu çalışmaların uzun yıllardır tamamlanamadığını vurgulayan Öztürk, yürütükleri çalışmalar için kısa sürede çözüme kavuştuğunu kaydetti.

Muğla CHP’nin kalesi falan değil

Öztürk, CHP İl Başkanı Mürsel Alban'ın da geçtiğimiz günlerde kendileri ile iddialarda bulunduğunu anımsatarak, “Özellikle Bodrum'da yapılacak katı atık tesisi ile ilgili yanlış bir algı yürütülüyor. Bizim itirazımız Bodrum'da çöplük yapılmasın değil. Yapılsın tabi ki ihtiyaç var. Biz Marmaris’teki çöplüğe karşı çıktık mı arkadaşlar. Ormanın içinde değil mi. Çöp arıtma tesisinin yerini biz verdik. Fethiye öyle, Muğla’daki yer öyle. Yani bizim kesinlikle Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı icraatlara zerre kadar karşı gelmemiz yok. Tam tersine biz destek olalım, yardımcı olalım istiyoruz" dedi.

Muğla'daki en büyük sorunlardan içme suyu problemini de kendilerinin çözdüğüne işaret eden Öztürk, "Türkiye’nin en çok yağmur yağan, en çok toprağın suyla buluştuğu yer Muğla. Ama ne yazık ki Muğla bu çağda su getiremiyor. Büyükşehir’in yapması gerekiyor, sonuç itibariyle su problemini çözmesi gerekiyor. Suyun en çok toprakla buluştuğu yerde susuzluk yaşanıyor" diye konuştu.

Bodrum’daki vahşi depolama tesisi yapımında sıkıntı yaşandığını anlatan Öztürk, şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyesi 2015 yılında soruyor, katı atık tesisi yapılacak yerde problem var mıdır? DSİ yazmış diyor ki burada sular yer altı suları ile bulaşabilir diyor. Yapılması doğru değildir diyor. 6 Mart 2015’te yazmış. Bu yazıdan Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüzün haberi yok. Bu yazı birçok şeyi yeniden başlatıyor arkadaşlar. Burada katı atık tesisi yapılamaz. Şunu da söyleyeyim Büyükşehirle veya CHP ile bir problemim yok. Yeter ki proje üretsinler takıldıkları yerde gelsinler destek olalım. Ama böyle bir şey yok, biz kavgada etmek istemiyoruz kimseyle. Ama kimseye de Muğla CHP’nin kalesidir algısını yaymasına izin vermeyeceğiz. CHP’nin Muğla’da parmakla gösterilecek tek bir projesi yok. Muğla, CHP’nin kalesi falan değil. Ak kadrolar 2019’da yerelde de iktidar olacak. Allah izin verirse biz hep beraber bunu hizmetlerimiz ile beraber göstereceğiz. Biz kimseden de çekinmiyoruz Onlar 14 kere yenilmekten bıkmadılar. Geçen gün öyle söylüyorlar yazmış vekilin bir tanesi. Biz Allah izin verirse bir gün gelecek çok uzun bir vadeli değil 2019’da göreceksiniz Ak kadrolar bir gün gelecek Ak Partililer bu İli’de yönetecek."

CHP’li sekreterin mağdur edilmesi

Öztürk, Datça Asliye Mahkemesi’nin 9 yıl önce işten çıkartılan sekreter Esen Döner'in kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve yıllık izin ücreti gibi alacaklarının CHP Genel Merkezinden icra yoluyla tahsil edilmesine karar verdiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

“CHPliler her fırsatta emekten ve emekçiye sahip çıkmaktan bahseder. Emekten bahsedenler, emekçiyi mağdur etti. Kamuoyu, bunu gördü. Bodrum’da gözlerini kırpmadan 7 bin ağacı kesme kararı alan CHP zihniyetinin kendi çalışanını nasıl mağdur ettiğini tüm kamuoyu gördü. Biz sekreterin mağduriyetini gündeme taşıyınca para aynı gün CHP Genel Merkezi tarafından hesaba yatırıldı. CHP Datça İlçe Merkezinin ayıbını genel merkez kapattı."

Milletvekili Öztürk, Muğla'daki TOKİ tabelalarının bugün dikilmeye başladığını, yer tesliminin yapıldığını, çalışmaların önümüzdeki günlerde başlayacağını ifade etti.

“Meclis’te gece gündüz çalışıyoruz”

İktidar partisi milletvekillerinin birinci görevinin meclisin açık tutmasını sağlamak olduğunu belirten Öztürk, "Muğla’yı orada en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Gerekli gördüğümüz konularda kanun tasarısı şeklinde de olsa, bilgi mayetinde de olsa Muğla’yı ilgilendiren konuları problemleri aktarmaya çalışıyoruz. Ankara gündemine sokmaya çalışıyoruz. Ama hepsinden önemlisi 1 Kasım’dan bu yana Nihat Öztürk olarak Meclise en çok devam eden milletvekillerin içerisindeyim. Ama birim ama ikiyim bilmiyorum. En son KİT Komisyon üyesi seçildim. İşte en son emlak mekul değerler, borsa ve 4 tane alt kurumunda, alt komisyon başkanlığını verdiler bize. O arada sorduğum zaman benim bir komisyonum var zaten dedim. Milli Savunma Komisyonu üyesiyim dedim. Dediler öyle uygun görüldü sen en çok devam eden vekillerden bir tanesisin bunu da sana verdik dediler. Yani bunu niçin söylüyorum. Muğla’da çok gözüküyorum ama bundan daha çok meclisteki asıl görevlerimi ifa ediyorum. Ve şu an 550 milletvekili içerisinde en çok meclise devam eden milletvekillerinden 2-3 tanesinden bir tanesiyim. Bu tescillenmiş bir şey."

Öztürk, meclisteki görevlerini en iyi şekilde yerine getirirken hafta sonları da Muğla'da bulunarak vatandaşların sorunlarını dineldiklerini ve bunları gündeme taşıdıklarını ifade etti.

Muğla’ya eğitim desteği

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ise AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk, geçtiğimiz günlerde Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan’ı ziyaret ettiğini anımsatarak, Sayın Bakanımızla görüşmemiz sonrasında, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemize bağlı Seydikemer uygulamalı Bilimler Yüksek Okulumuz için 1 Milyon lira ödenek, Akyaka’da açılacak olan Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu için 1 Milyon lira ödenek, ayrıca Yatağan MYO için 1 milyon lira ödenek sözü verdi. Muğlalı hemşehrilerimize hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

Basın toplantısında, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Gültekin Akça ve Menteşe İlçe Başkanı Erdoğan Ünal’da hazır bulundu.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95