Akalp: “Aslolan Fikirlerin İktidar Olmasıdır!”

CHP Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Ali Akalp, Yatağan’daki aday adaylık sürecini değerlendirdi. Akalp, yaptığı açıklamada, CHP’den kim aday gösterilirse gösterilsin sonuna kadar destekleyeceğini söyledi.

Akalp: “Aslolan Fikirlerin İktidar Olmasıdır!”

Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Ali Akalp, yaptığı basın açıklamasıyla CHP’den 8 aday adayının yarıştığı Yatağan’daki süreci değerlendirdi. Parti kimi aday gösterirse göstersin sorumluluk sahibi bir CHP’li olarak adayı destekleyeceğini belirten Akalp, yaptığı açıklamada; “Yerel seçimlere yaklaşıldıkça tüm partiler adaylarını netleştirmeye başladı. Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Muğla Merkez ve ilçelerinin birçoğunda adaylarını açıklamış olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin, adayların henüz açıklanmamış olduğu seçim bölgelerinde, adaylarını belirlemesinde artık sona gelindi diyebiliriz. Bir taraftan Genel Merkezimizde hummalı bir çalışma son derece titiz bir şekilde sürdürülürken, bir diğer taraftan seçmenlerimizin sabırsızlıkla ve heyecanla beklediği adaylık süreci, tatlı bir rekabet içinde devam etmekte. Herkesin bildiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi, herkesin fikir ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiği çok sesli ve çok renkli bir partidir. Demokratik temayüller çerçevesinde, herkesin ve her şeyin eleştiriye açık, eleştiri ve sorgulama kültürünün son derece gelişmiş olduğu, ortak aklı savunan bir siyasi partidir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin içinde yediden yetmişe, kadından erkeğe, köylüden kentliye, işçiden işverene, çiftçiden rençpere, fakirden zengine halkın her kesiminden bireylerin söz söyleme ve politikalarını belirleme hakkı mevcuttur. Cumhuriyet Halk Partisi tüm renkleri içinde barındıran bir gökkuşağı, bir halk kuşağıdır. Dolayısı ile aday adayı sayısının fazla olması partimizin gücünü ve zenginliğini gösterir ve bu demokratik yarışın içinde yer almak tüm partililerimizin en doğal hakkıdır. Sadece farklı düşünce ve fikirlerin tartışıldığı ve konuşulduğu toplumlarda en iyi fikir ve düşünceler ortaya çıkabilir. Dolayısı ile adayların çok olması ve partimiz politikaların toplum içinde konuşulması bizleri fevkalade mutlu eder.

Daha önce de belirttiğim gibi partim kimi aday gösterirse göstersin, sorumluluk sahibi bir Cumhuriyet Halk Partili olarak kendisini sonuna kadar destekleyeceğim. Diğer aday adayı arkadaşlarımın da aynı sorumluluğu taşıyacağından hiç şüphem yoktur. Neticede et tırnaktan ayrılmaz. Zaman gelir, cephede komutan, zaman gelir cephede nefer olursunuz ama aslolan mücadeleye devam etmektir. Aslolan duruşunuzdur ve fikirlerinizin iktidar olmasıdır. Yoksa insanlar gelip geçicidir. Kalıcı olan yapılmış olan hizmetler ve eserlerdir.

Sonuç olarak önemli olan Yatağan’ın kazanması, Yatağan’ın gelişmesi, önceden yapılmış olanların üzerine yenilerin eklenmesi ve Yatağan’ın daha da ilerlemesidir. Bunu da gerçekleştirmenin tek yolu projeler döngüsünü hayata geçirebilmektir. En iyi proje fikirleri ise kent konseylerinde, halkın yönetime dâhil olduğu sistemlerde yani halkın karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde yönetime katıldığı şeffaf, üretken ve adil bir belediyecilik anlayışı ile olabilir. Biz de merkezinde halkın olduğu, sözde değil özde modern bir belediyecilik anlayışını Yatağan’a yerleştirmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız.

Yatağan ilçemiz ve mahallelerinde Muğla plakasından yola çıkarak 48 projemle göreve talip oldum. CHP Genel Merkezimizin yapmış olduğu kamuoyu yoklamalarında ve temayül yoklamalarında halkta karşılığım olduğuna inanmaktayım. Yatağan’a ortak akılla tüm sivil toplum örgütleriyle birlikte yönetmeye talibiz. Genel Merkezimizin halkın bu teveccühünü geri çevirmeyeceğine inancım tamdır.

Son düzlüğe girmiş olduğumuz aday belirleme sürecinde tüm aday adayı arkadaşlarıma ve seçim sürecinde de diğer partilerin adaylarına başarılar diliyorum. Bizler farklı partilerin adayları olsak da, Yatağan olarak hepimiz büyük bir ailenin fertleriyiz. Bazı farklılıklarımız olabilir fakat aramızdaki insani ilişkiler, sosyal muhabbetler ve münasebetlerimiz, siyaset üstü bir konumda ve her şeyin önünde olmalıdır. Nitekim aynı güneşte ısınıp, aynı suyu içip, aynı havayı solumaktayız. Onun için seçim sürecinin Yatağan’da huzur içinde geçmesini temenni ediyor, yeni yılın ilçemizde yaşayan tüm halkımıza mutluluk ve sağlık getirmesini diliyor, bu süreci sabır ve metanetle karşılayan halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER