Akalp’ten sazlı-sözlü adaylık açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkan adaylığını sazlı-sözlü törenle açıklayan Ali Akalp, Yatağan için hazırladığı 48 projeyi kamuoyuyla paylaştı.

Burak Alper Kuş
Akalp’ten sazlı-sözlü adaylık açıklaması

Ali Akalp, 2019 yılının mart ayında yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin Yatağan Belediye Başkan Adayı olabilmek için aday adaylığını CHP Yatağan Başkanlığı önünde sazlı-sözlü açıkladı.

Yatağan Avcılar- Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği ve Yatağan Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Ali Akalp’in adaylık açıklaması öncesi yerel sanatçılar mini konser verdi.

Adaylık açıklamasını, CHP Yatağan Başkanı Mehmet Kemiksiz, diğer aday adayları, partililer ve Akalp’in yakınları takip etti.

Akalp, burada yaptığı konuşmada, 40 yıllık siyasi hayatı boyunca dik durarak, onurlu, ilkeli, seviyeli, zikzaklar çizmeyen bir siyasi anlayışla hareket etmeye çalıştığını söyledi.

Türkiye, Muğla ve Yatağan’a sahip çıkmaları gerektiğini ve bunun için de el birliği ve gönül birliğiyle yapabileceklerinin altını çizen Akalp, “İlçemizde, Belediye Başkan Adayı olabilmek için sekiz arkadaşımızla yola çıktık. Bunlardan biri de benim. Gönül isterdi ki bu belirleme, parti içinde serbestçe yapılacak ve tüm parti üyelerinin katılacağı bir önseçimle saptansın. Ancak, bu çeşitli nedenlerle mümkün görünmüyor. Partimiz, sonuçta birimizi aday olarak seçmenlerimizin karşısına çıkaracak. Ancak, hangimiz aday gösterilirsek gösterilelim, diğer arkadaşların, gösterilen adayın arkasında durması şarttır. Partimizin birliği ve dirliği böyle sağlanabilir. Bu noktada, diğer aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyor ve tavrımın da bu şekilde olacağını buradan ilan ediyorum” dedi.

Akalp, Yatağan Belediye Başkanı seçilmesi halinde belediyeyi “Takdir edersiniz ki, bir belediye başkanının tek başına her şeyi bilmesine, imkan yoktur, ama halkıyla barışık, demokratik tahammüller gereği, vatandaşlarının fikir ve önerilerinden faydalanmayı kendine şiar edinmiş bir belediye başkanı, muhtarlarla, derneklerle, sendika ve sivil toplum örgütleriyle ortak kararlar almak suretiyle katılımcı, üretken ve gerçek bir demokratik anlayışı hayata geçirebilecektir. Vatandaşlarımızın fikrini almadan, biz yaptık oldu mantığıyla hareket etmeyeceğiz ve şeffaf olabilmek için yaptığımız tüm icraatlarımızı 100 günde hesap dökümleriyle birlikte vatandaşlarımıza açıklayacağız. Yapamadıklarımızı da neden yapamadığımızı kamuoyu ile paylaşacağız. Sözde değil, özde katılımcı ve şeffaf olacağız. Yatağan ve mahallelerini bir bütün olarak ele alan, birbirini tamamlayan proje ve proje zincirlerini hayata geçireceğiz. Hiçbir işi yap - boz zihniyeti ile yapmayacağız” diye konuştu.

Konuşmasını Muğla’nın plakasından esinlenerek hazırladığı 48 projeyi kamuoyuyla paylaşmasıyla tamamlayan Akalp, vatandaşlardan alkış aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68