Akşener hareketine yeni bir katılım daha

Yeni parti kurma çalışmasını sürdüren Meral Akşener’e destekler sürüyor. Bir dönem Yatağan’da Doğruyol Partisi ve Demokrat Partisi ilçe başkanlıkları görevini yürüten İhsan Söymen, partisinden istifa ederek Akşener’in kadrosunda yer alacağını açıkladı.

Akşener hareketine yeni bir katılım daha
 Uzun yıllar Doğruyol Partisi ve Demokrat Parti’de siyaset yapan ve bu partilerin ilçe başkanlığı görevlerini yürüten İhsan Söymen, yıllardır emek verdiği partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Siyasette yeni bir sayfa ve başlangıç için Demokrat Parti’den istifa ettiğini belirten Söymen, bu kararı üzülerek aldığını söyledi.

Söymen, siyasete genç yaşlarda Demokrat Parti’de başladığını kaydederek, “O dönemlerdeki ihtilallerden sonra hani o eski dediğimiz çınarlar yeniden onun devamı olan Adalet Partisi’ni kurdular. Ben de yetişkin bir genç olarak Adalet Partisi’nde gençlik kollarında aktif siyasete başladım. Rahmetli baba Demirel’in partisinde çok mücadele ettik. Yine o dönemde ikinci bir ihtilal oldu, siyaset yine tıkandı. Belirli bir süreden sonra Süleyman Bey’in işareti ile eski partinin devamı olan Doğruyol Partisi kuruldu. Ben ilçe yönetim kurulu üyeliğine girdim. ‘Durmak yok, yola devam’ dedik. İlçe kongrelerinde ilçe başkanlığına seçildim. O süreçte iki dönem ilçe başkanlığı yaptım. Arada il delegesi ve büyük kurultay delegeliği nasip oldu” diye konuştu.

Doğruyol Partisi iktidarında 1993 ve 1994 yıllarında Meral Akşener’in İçişleri Bakanı olduğunu, kendisinin ise Yatağan Başkanı olduğunu anımsatan Söymen, şöyle konuştu:

“Aynı partide siyaset yaptığımızdan dolayı birbirimizi iyi tanırız. Meral Akşener Hanımefendi’nin ne kadar cesur ve kararlı olduğunu bilirim. Bu nedenle artık dedemin partisi, babamın partisi diyerek siyaset yapma zamanı geçmiştir. İnsanlar artık yeni yüzler, yeni oluşumlar görmek istiyor. Yeni nesil ve gençlik, merkez sağ seçmeni, yeni hareketler ve söylemler bekliyor. Ben de bunu hissediyorum. Artık eski partiler ve söylemler bugünün Türkiye’sinde kabul görmüyor. Ben siyasete ilk başladığım tarihten bugüne kadar her şeyi gözümün önüne getirdiğim zaman o hayal meyal yılların artık çağın çok gerisinde kaldığını düşünerek çok sevdiğim ve yıllarımı verdiğim Demokrat Parti’den istifa ediyorum. Eğer ömrüm olursa Meral Akşener Hanımefendi’nin yeni kuracağı merkez sağ partide aktif siyasete devam edeceğim. Bütün arkadaşlarımın benim gibi düşüneceklerini biliyorum. Hepsini aynı çatıda buluşmaya davet ediyorum. İnşallah yeni kurulacak merkez parti Türkiye’miz için, milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68