Alban, “Muğla ile ilgili sorulara yanıt yok”

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’ın başta sağlık, çevre ve ekonomi olmak üzere Muğla’nın çeşitli sorunlarıyla ilgili verdiği soru önergelerine iktidardan yanıt gelmedi. CHP’li Alban, “AK Parti iktidarı Muğla’yı görmüyor. Bakanlar soruları yanıtlamak yerine, kaçıyor. Halkın sorularına yanıt vermekten kaçan bir bakanlar kabinesi var” dedi.

Alban, “Muğla ile ilgili sorulara yanıt yok”

CHP’li Alban, bakanlar tarafından soru önergelerine yanıt verilmemesinin, halkın gerçek gündeminden uzaklaşmak olarak niteledi. “Biz soruları halk adına sunuyoruz ve bilgi istiyoruz” diyen Alban, anayasa gereği bakanlıkların önergelere 15 gün içinde yanıt vermesi gerektiğini ifade etti.

PANDEMİYLE İLGİLİ HİÇBİR YANIT YOK

Özellikle pandemi döneminde Muğla ve ilçelerindeki durumla ilgili olarak sorulara yanıt gelmediğini belirten Alban, halkın sağlığı birilerinin umurunda bile değil. İlçelerde birçok hastanede eksiklikler devam ediyor. Pandemi süreci bitmedi ve vaka sayısı her geçen gün artmaya tekrar başladı. Sağlık Bakanlığı’ndan bu konudaki sorularımıza ise yanıt gelmiyor” dedi.

CHP’li Alban, “Bodrum Devlet Hastanesi’nin akıbetini soruyoruz, yanıt yok, sağlık personelinin durumuyla ilgili soruyoruz, yanıt yok. Esnafın, çiftçinin sorunlarını soruyoruz, yanıt yok. Demek ki sorulara verecek yanıtları yok” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90