21 Haziran 2018 Perşembe

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Alban’dan Mete’ye cevap: “AK Parti’ye Muğla’da köfte de yok, ekmek de yok”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Başkanı Mürsel Alban, AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete’nin Yatağan teşkilatının danışma toplantısındaki açıklamalarına cevap verdi.

16 Şubat 2018 Cuma 08:34
Bu haber 940 kez okundu
Alban’dan Mete’ye cevap: “AK Parti’ye Muğla’da köfte de yok, ekmek de yok”

CHP Muğla Başkanı Mürsel Alban, AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete’nin Yatağan teşkilatının aylık danışma toplantısındaki açıklamalarına cevap verdi.

Alban, AK Partili mevkidaşının hükümetin destek verdiği ilçeleri işaret ederken “Ne kadar ekmek, o kadar köfte” ifadesi kullanmasına tepki göstererek, “AK Parti’ye Muğla’da köfte de yok, ekmek de yok” dedi.

Mete’yi Lozan Barış Anlaşması ve Kıbrıs Barış Harekatı’nı bilmeyen, tarihi bilgisinin sadece Abdülhamit ve Vahdettin ile sınırlı olmakla tanımlayan Alban, AK Partili mevkidaşının 1974 ile 2018’i karşılaştırmasını “gaflet” olarak yorumladı.

Alban, Bülent Ecevit’in dünyayı karşısına alarak Kıbrıs Barış Harekatı’nı gerçekleştirdiğini ve bunu siyasi malzeme haline getirmediğini ileri sürerek, “Afrin Zeytin Dalı Harekatında da Türkiye tek yumruk olmuşken, meydanlarda, partinin il kongrelerinde, muhtarlar toplantılarında operasyonun her şeyini paylaşan bir iktidar var. Gururumuz Türk Silahlı Kuvvetleri kumpas davaları ile lime lime edilirken, değerli komutanlarımızı terör örgütü üyeliği ile suçlanırken de aynı iktidar vardı ve ordumuzu her kulvarda yalnız bırakmışlardı. Şimdi Afrin operasyonunu neredeyse canlı yayınlayacaklar” dedi.

Açıklamasında sert eleştirilere de yer veren Alban’ın açıklaması, şöyle devam etti:
“AK Parti İl Başkanı'nın ‘cumhuriyet kurulurken bu millet bedel ödememiştir’ cümlesi hala akıllardayken Yatağan toplantısında vatandaşlarımızın oylarını kastederek ‘ne kadar ekmek o kadar köfte’ demesi demokratik ortamda vatandaşımızın hür iradesine hançerdir. Ülkemizin en önemli şehirlerinde seçimle gelen belediye başkanlarını istifa ettiren, kameralar önünde ağlatan, demokrasiyi araç olarak gören zihniyet Muğla'daki üç belediyesine aktarılan parayı hatırlatarak Türkiye'yi de böyle yönettiklerini itiraf etmektedir. Muğla 13 ilçe belediyesi, 1 büyükşehir belediyesinden oluşmaktadır. Merkezi hükümet bütün belediyelere eşit hizmet götürmekle mükelleftir. Aldıkları oya göre hizmet götürmek AK Parti’ye yakışır. Örnek vermek gerekirse büyükşehir belediyemiz 13 ilçesi için önem ve aciliyet sırasına göre eşit, adil hizmet üretmekte, ilçe belediyesi AK Partili olan Seydikemer'in bütün muhtarlarından da hizmetleri için teşekkür almaktadır. Vatandaşların hangi partiye oy verdiği ile ilgilenmemekte, ötekileştirmemekte, hizmeti ile vatandaşlara ulaşmakta, vatandaşların teşekkürlerini almaktadır. Vatandaşlarımız 2019'da AK Parti İl Başkanına ve bu zihniyete en güzel cevabı sandıkta verecektir. Ülkemizi köfte için eti, ekmek için buğdayı ithal eder hale getiren AK Parti 2019'da geldiği gibi gidecektir. Vatandaşın ekonomik sıkıntılar yüzünden kıyma almaya parası yokken AK Parti'ye Muğla'da köfte de yok, ekmek de yok.”

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV