Ali Akalp, belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı

Yatağan Avcılar- Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği ve Yatağan Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Ali Akalp, yaklaşık 6 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde CHP’den belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

Burak Alper Kuş
Ali Akalp, belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı

Yatağan Avcılar- Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği ve Yatağan Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Ali Akalp, Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret ederek 2019 yılının mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkan aday adaylığını açıkladı.

2014 yerel seçimlerinde belediye başkan, 2015 genel seçimlerinde ise milletvekili aday adayı olan Akalp, Yatağan’a ve Yatağanlılara hizmet etmek istediğini belirterek, “Yatağan ve mahallelerinin çözümlenemeyen tüm sorunlarını çözüme kavuşturmak ve Yatağanımızı yeniden inşa etmek için aday adayı oldum. Çarşamba günü saat 12.00’da parti binasının önünde 48 projemi kamuoyuyla paylaşacağım. Tüm halkımızı toplantıya davet ediyorum” dedi.

1954 yılında Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’nde doğan Akalp, eğitim hayatının ardından sağlık memuru olarak çalışma hayatına başladı. 1981 yılında memuriyetten istifa eden Akalp, Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü Güney Ege Linyitleri İşletmesi Müessese Müdürlüğü'ne bağlı Yatağan İşletme Müdürlüğü'nde işçi statüsünde olarak işe başladı.

Akalp, 1983 yılında SHP’de kurucu ilçe sekreteri olarak görev yaparken, Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şubesi’nin birinci sıradaki üyesi oldu.

1984 yılında Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi'ni kurarak 10 yıl boyunca başkanlığını yapan Akalp, 2001 yılında Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü Güney Ege Linyitleri İşletmesi Müessese Müdürlüğü'nden emekli oldu.

Akalp, 2002 yılından bu yana Yatağan Sanat ve Kültür Derneği'nin, 2006 yılından beri de Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği'nin başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68