18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Ali Irgat, seçim çalışmalarına Yatağan’dan başladı

Daha önce de 7 Haziran Genel Seçimlerinde Muğla CHP’den Aday Adayı olan Yeminli Mali Müşavir ve Sorumlu Bağımsız Denetçi Ali Irgat, 24 Haziran erken genel seçimlerinde de Muğla CHP aday adayı oldu.

15 Mayıs 2018 Salı 08:28
Bu haber 797 kez okundu
Ali Irgat, seçim çalışmalarına Yatağan’dan başladı
Bugüne kadar CHP Genel Merkezi’ne başvurarak, “Muğla Milletvekili” seçilmek için, tam 31 partili CHP’li aday adayı oldu… Bu rakama öbür partilerden hiç biri yaklaşamadı… Herkesin merak ettiği konu ise; daha önce 6 olan Milletvekilinden, son 16 yılda hep 3 veya 4 Milletvekilini CHP kazanıyordu… Bu seçimde Muğla Milletvekili sayısı ‘7’ye çıktı, bakalım bu seçimde CHP bunun kaç tanesini kazanacak?

Genel Merkez sıralamasında kendini şanslı gören aday adaylarından biri olan Ali IRGAT, seçim çalışmalarına, kendi İlçesi Yatağan’dan başladı… Çalışmasına Muhtarlar Derneği, Esnaf Odası, Ziraat Odası gibi sivil toplum örgütleri yanında, çok sayıda esnafı da gezen Ali Irgat; 1956 Muğla-Yatağan-Bozüyük doğumlu olup; İlkokulu Bozüyük’te, Ortaokulu Yatağan’da tamamladı… 1975 yılında Maliye Okulu, 1980’de Ankara İktisadi Ticari Bilimler Akademisi, Mali Bilimler ve Muhasebe Yüksekokulu Maliye Bölümü’nün “Lisans” kısmından mezun oldu… Ankara ve Muğla Defterdarlıkları bünyesinde, Gaziantep Vergi Kontrol Müfettişi, Köyceğiz Vergi Dairesi Müdürü, Uşak Vergi Dairesi Müdürü ve Kütahya Defterdarı olarak görev yapıp, 27 yıl sonra 2002’de emekli oldu, o tarihten itibaren Muğla merkezde “Yeminli Mali Müşavir” ve ortağı olduğu İzmir merkezli “Kamu Gözetim Bağımsız Denetim A.Ş.’nin, Sorumlu Bağımsız Denetçisi” olarak görev yapmakta…

Seçim çalışmalarına hızlı başlayan Ali Irgat; “Bu erken seçim kararı hepimizi ‘zaman fukarası’ yaptı… Bütün parti örgütlerinde bir telaşa sebep oldu!.. CHP geleneği olan ‘Ön Seçim’ bu yüzden yapılamadı… Bu ağır ve belirsiz koşullarda bile, en çok aday adayı çıkaran partimiz, sonuçta en doğru kararı vererek, Muğla’mıza en uygun 7 arkadaşımızı belirleyecektir!.. Birinci hedefimiz sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı seçip, hak-hukuk-adalet ve demokrasi için iktidar olmaktır!.. Uzun zamandır bir ‘Bakan’ çıkaramayan Muğla’mız, inşallah bu sefer çıkarır da, bir turizm ve kültür kenti olan İlimiz, siyaset sahnesinde de hak ettiği yeri bu sefer alır!.. Ülke insanları olarak 16 yıldır çok ‘SIKILDIK’!.. Umuyorum ki, 25 Haziran sabahı sadece İzmir’in dağlarında değil, ülkemizin 81 İlinin dağlarında çiçekler açacak!.. Bu konuda çok umutluyuz ve hayalimizin gerçekleşmesi yönünde çok çalışacağımız konusunda da, şimdiden halkımıza söz veriyor, Yüce Allah ‘TAMAM’ına erdirecek inşallah diyoruz” dedi…

Gazetemiz olarak kendisine başarılar dilerken, bize başvuracak her partinin bütün aday ve aday adaylarına da sayfalarımızın açık olduğunu belirtmek isteriz.

Sakin Koşar

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV