Arslan, gününü emekçilere ayırdı

CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan, Yatağan ilçesindeki mermer fabrikalarını ziyaret ederek işçilerle bir araya geldi. Arslan, Muğla Büyükşehir Belediyesi Yatağan İtfaiye Grup Amirliği personellerini de ziyaret etti.

Arslan, gününü emekçilere ayırdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan, beraberinde CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, İYİ Parti İlçe Başkanı Sadet Kocasarı ve partililerle, seçim çalışmaları kapsamında bir dizi ziyarette bulundu.

Çalışmalarına Muğla Büyükşehir Belediyesi Yatağan İtfaiye Grup Amirliği personellerini ziyaret ederek başlayan Halil Arslan ve beraberindekiler, daha sonra ilçedeki mermer fabrikalarında çalışan işçilerle bir araya geldiler.

Ermaş Mermer’de işçilerle birlikte öğle yemeği yiyen CHP heyeti, firmanın işletmecileriyle de görüştü.

Halil Arslan, burada yaptığı konuşmada, Yatağan’ın bir emekçi şehri olduğunun altını çizerek, “Her zaman eşitliği savunan biri olarak eşitlik her zaman eşitlik değildir. Bu yüzden emekten yana taraf olacağız. Emek sektöründe kadınlarımızın işleri çok zor, o yüzden kadınlarımızdan yana taraf olacağız. Çünkü emek kutsaldır. Bu kutsal görevi icra edenlerin yanında olmak bizi gururlandırır. Mermer sektörü ilçemizin en önemli istihdam alanıdır. Mermer sektörünün sorunlarını ilgililerden dinliyoruz. Bu sorunlara çözüm üretmek için yola çıktık. Mermer sektöründen geçimlerini sağlayan vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için ortak akılla hareket edeceğiz” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER