Arslan: “Yatağan’ı hep birlikte yöneteceğiz”

CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan, seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Arslan, çalışmaları kapsamında makam ziyaretleri gerçekleştirdi.

Burak Alper Kuş
Arslan: “Yatağan’ı hep birlikte yöneteceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan, beraberinde CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, Kadın Kolları ve partililerle seçim çalışmaları kapsamında ziyaretler gerçekleştirdi.

Arslan, ziyaretler kapsamında Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İlçe Seçim Müdürü Uğur Samur, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Süleyman Can, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kuru, Yatağan Şoförler Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası Nizamettin Köklü, Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan ve ADD Yatağan Şube Başkanı Turgay Mutlu’yu makamlarında ziyaret etti.

Ziyaretlerinde çeşitli kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarının belediye ile ilgili sorunlarını da dinleyen Arslan, günün sonunda açıklamalarda bulundu.

Arslan, esnafların ekonomik gücünü artırabilmesi için önemli projeleri olduğunu belirterek, “Yatağan’ın yerel ürünlerini ilçemize kazandıracağımız tesisle satışa sunmayı hedefliyoruz. Sadece tesisle de kalmayıp tesislerin altyapısını da hazırlayacağız ve her türlü ihtiyaca cevap vermesini sağlayacağız. Konuyla ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilgili kurumlarla temaslar kurarak, tespit ettiğimiz ihtiyaçları ilçemize kazandıracağız” dedi.

İlçedeki birçok insanın geçimini şoförlük yaparak sağladığını kaydeden Arslan, “Ziyaretimiz sırasında şoför esnafının sorunlarını dinledik. Dertlerini derdimiz kabul edip çözmeye çalışacağız. Bunu yapmak için de seçimi kazanmamızı beklemeyeceğiz. Hemen çalışmalara başlayarak şoför esnafını ilgili kurumla bir araya getirerek çözüm üreteceğiz” diye konuştu.

Arslan, Yatağan’ın bir bütün olarak değerlendirdiklerini ve siyasi görüş fark etmeksizin herkesin bir arada samimi şekilde yaşayabileceği bir Yatağan inşa edeceklerini vurgulayarak, “Yatağanımızın ihtiyaçlarını çok iyi biliyoruz ve bunlarla ilgili analizlerimiz hala daha sürüyor. Tüm kamu kurum ve kuruluşları, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaş bir araya gelerek Yatağan’ı layıkıyla yöneteceğiz. Hep bir arada omuz omuza vererek ihtiyaçların giderilmesini sağlayacağız” dedi.

Yatağan’ın aynı zamanda önemli bir tarım kenti olduğunun altını çizen Arslan, “Şenyüz Buğday’ın çalışmalarını yakından takip ediyor ve destekliyordum. Onun hayallerini hayata geçirilmesini sağlamayı hedefliyoruz. İlçemizin en önemli tarım ürünü zeytindir. Zeytinle ilgili ön ayak olarak bir zeytinciler birliği kurabiliriz. Zeytincilikle uğraşan vatandaşlarımız bu hizmetle kendi markamızla zeytinini ve yağını pazarlayabilir. Bu sayede çiftçilerimizin refah seviyesini iyileştirmiş oluruz” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68