Arslan’dan Akyol Mahallesi’nde miting gibi toplantı

CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan, seçim çalışmaları kapsamında Akyol Mahallesi sakinleriyle amfi tiyatroda buluştu.

Arslan’dan Akyol Mahallesi’nde miting gibi toplantı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan, beraberinde Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, İYİ Parti İlçe Başkanı Sadet Kocasarı, CHP eski Milletvekili Nurettin Demir, eski Belediye Başkanı Sadi Özcan, partililer ve vatandaşların katılımıyla amfi tiyatroda toplantı düzenledi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği miting havasında geçen toplantıda konuşan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, İYİ Parti İlçe Başkanı Sadet Kocasarı, CHP eski Milletvekili Nurettin Demir, eski Belediye Başkanı Sadi Özcan, 31 Mart’taki yerel seçimlerde Halil Arslan için destek istediler.

Toplantıda konuşan CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan, kendisinin Millet İttifakı’nın adayı olduğunu ve seçilerek Yatağan’a hizmet etmek istediğini söyledi.

Millet İttifakı’nın oluşturduğu meclis adaylarıyla gelecekte çok iyi işlere imza atacaklarına inandığını belirten Arslan, “Biz Yatağan’ı birlikte yöneteceğiz. Vatandaşlarımızın her biri birer belediye meclisi üyesi olacak. Her bir vatandaşımızın söylediği ve istediği bizim için talimat olarak kabul edilecektir. Biz, Yatağan Belediyesi’ni katılımcı bir belediye haline getirmek istiyoruz. Halkın istekleri doğrultusunda hareket eden, halkın sorunlarına doğru çözümler üreten bir belediye, vatandaşların yönetime katılmasıyla mümkün olacaktır” dedi.

Arslan, Yatağan’ı hak ettiği yer taşıyacaklarını kaydederek, “Belediye siyasi bir kuruluş değildir. Belediye, vatandaşa hizmet etmek için kurulmuştur. Bu yüzden biz seçildikten sonra rozetimizi çıkaracağız ve herkesin belediyesi olacağız. Yatağan Belediyesi herkesin belediyesi olacak. Yatağan Belediyesi bu zamana kadar belli aşamalardan geçti. Daha önceki belediye başkanlarımız kendi alanlarında usta kişilerdi. Kendileri Yatağan’ı belli yere kadar getirdiler. Bundan sonra da biz onların bıraktığı yerden tuğlaları yerine koyarak halkımıza en iyi hizmeti vereceğiz” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56