“Asıl beka sorunu, Türkiye Varlık Fonu'nun satışa çıkartılmasıdır”

CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan’ın Yatağan ilçesindeki muhtarlarla bir araya geldiği kahvaltıda konuşan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “THY, Türk Telekom, BOTAŞ, Borsa İstanbul, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Halkbank, Ziraat Bankası, PTT, Eti Maden İşletmeleri satışa çıkarıldı” dedi.

“Asıl beka sorunu, Türkiye Varlık Fonu'nun satışa çıkartılmasıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan, Yatağan ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıya, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, İYİ Parti İlçe Başkanı Sadet Kocasarı, Yatağan Muhtarlar Derneği Başkanı Nizamettin Arıkan ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Kemiksiz, davetlerine iştirak ettiklerinden dolayı mahalle muhtarlarına teşekkür etti.

İYİ Parti İlçe Başkanı Kocasarı da, seçim çalışmaları kapsamında gezmedikleri mahalle kalmadığını söyledi. CHP ile İYİ Parti’nin çalışmalarını birlikte sürdürdüğünü belirten Kocasarı, “Halil Arslan’ın CHP’nin belediye başkan adayı olarak atanmasının ardından İYİ Parti olarak Halil Arslan’ı desteklemeye karar verdik. Belediye Meclisi Üyesi adaylarını da ortak belirledik. Kendisinin bizde güven oluşturması ve projelerinin Yatağan için en hayırlısı olduğunu düşündüğümüz için onun yanındayız” dedi.

Belediye Başkan Adayı Arslan da, belediyelerin bir hizmet kurumu olduğunu söyledi. Hizmetin bir ayağının da mahalle muhtarlıkları olduğunun altını çizen Arslan, “Mahalle muhtarlıklarıyla uyum içerisinde belediyeyi yönetmeye çalışacağım. Biz ne kadar ahenk içerisinde birlikte çalışabilirsek o kadar başarılı oluruz. Bizlerin görevi sizlerin hizmetinizde olmaktır ve sizlerin taleplerini sizlerle birlikte değerlendirmektir. Seçimin ardından tüm mahalleleri tek tek dolaşacağım ve eksiklikleri dinleyeceğim. Herkese eşit davranacağız. Güleryüzlü hizmet vereceğiz. Kapımız her zaman herkese açık olacak. Telefonum da haftanın her günü herkese açık olacak ve bu sayede istediğiniz zaman bana ulaşabileceksiniz” diye konuştu.

Yatağan Belediye Başkanı Işık da, 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra birlik ve beraberliğin sürmesini diledi. Muhtar adaylarına başarılar dileyen Işık, “Bu bir bayrak yarışıdır. Başlangıcı olan her şeyin bir sonu vardır. Ben belediye başkanı olmadan önce de mahalle muhtarlarımıza hizmet ettim. Başkan olduktan sonra ise daha rahat hizmet ettim. Ama hizmetlerimizi imkanlar doğrultusunda yaptık. Bazı yetkilerimizin ilçe belediyeden alınmasıyla gerçekten zorluk çektik. Bizler birer müdür pozisyonuna düştük. Yetkilerimiz ve mallarımız elimizden alındı. Bu öyle bir kanun ki belediye başkanını çırılçıplak bıraktı. Bu kanunun çıkmaması için CHP olarak çok mücadele ettik ama başaramadık” dedi.

“Artık sınırsız satacaklar”

Muğla Milletvekili Girgin ise, Muğla’da bu zamana kadar, görev yapmış ve yapmakta olan belediyeler, imar konusunda Muğla’nın tarihi dokusu ve doğal güzelliklerini koruyarak, bu dokunun bozulmaması için azami gayret sarf ederek çalıştıklarını kaydederek, şöyle konuştu:

“İstanbul, 1994’ten bu yana AK Partili belediyeler tarafından yönetiliyor ve sonunda Erdoğan bile ‘İstanbul’a ihanet ettik’ diyerek isyanını gösterdi. Türkiye'nin en güzel coğrafyasıdır, Muğla. İstanbul'u aratmayacak imar rantına sahiptir. Biz yeşile aşığız, onlar betona aşıklar. Muğlamızın bakir kıyılarının beton sevicilerin eline geçmesi halinde olabilecekleri düşünmek bile istemiyorum. Tabiri caizse yağma hasanın böreğine döndürürler. Muğla’ya yapılacak en büyük kötülük de bu olur. Muğla seçmeni bilinçli ve mantıklı hareket eder ciğeri kediye emanet etmeyecek kadar da bu tarihi ve doğal güzellikleri sever, korur. Muğlamızın bu dokusunun korunmasın CHP’li belediyelerin çabası sayesindedir.”

Sıfırdan bir büyükşehir belediyesinin ayağa kaldırıldığını ve bu süreçte sancılar yaşandığını belirten Girgin, bundan sonra bu sancıların ortadan kalkacağını vurgulayarak, “Dünkü resmi gazetede yayımlandı. Türkiye Varlık Fonu'nun satışında sınır kaldırıldı. Artık sınırsız satacaklar. Asıl beka sorunu, Türkiye Varlık Fonu'nun satışa çıkartılmasıdır. Bunu vatandaşlarımızın takdirine bırakıyorum. Elimizde kalan son yerli şirketler THY, Türk Telekom, BOTAŞ, Borsa İstanbul, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Halkbank, Ziraat Bankası, PTT, Eti Maden İşletmeleri satışa çıkarıldı” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68