Avukat Sevin Çağlayan, “Milletin avukatı olacağım”

İYİ Parti'den Muğla Milletvekili Aday Adayı olan Avukat Sevin Çağlayan, Genel Başkan Meral Akşener'i iktidara taşımanın milletvekili olmasından daha önemli olduğunu söyledi.

Avukat Sevin Çağlayan, “Milletin avukatı olacağım”
Muğla'nın tanınmış avukatlarından Sevin Çağlayan, İYİ Parti milletvekili aday adayı olarak gerçekleştirdiği Yatağan gezisinde dikkatleri üzerine çekti. İlk olarak bir ilkokulun kermesine katılan Çağlayan, burada hem alış veriş yaptı hem de çocuklarla sohbet etti.

Sırasıyla Yatağan Ziraat Odası ve Esnaf Odası’nı ziyaret eden Çağlayan, çiftçi ve esnaf hakkında istişarelerde bulundu. Yatağan STK ziyaretlerine TES-İş Sendikası Yatağan Şubesi ile devam eden Çağlayan, Şube Başkanı Başkanı Fatih Erçelik’in özelleştirme sürecinde işçilerin haklarını almaları konusunda verdikleri mücadeleyi yakından takip ettiklerini hatırlatarak gelinen noktada sendikaların mücadelesinin önemli olduğunu hatırlattı.

Yatağan’daki bir diğer işçi sendikası Maden İş Sendikası Yatağan Şubesi’nin Başkanı Osman İlhan’ı ziyaret eden Çağlayan, Akşener'in memleketin çıkış noktası olduğunu belirterek, “Bu mücadeleye katkı koymak istiyorum. Milletvekili olup olmamak benim için önemli değil. Önemli olan Meral Hanımı iktidara taşımaktır. Allah bu yolda utandırmasın. Avukatlık mesleği milletvekilliğiyle benzerdir. Milletin avukatı olarak yoluma devam edeceğim. Vekil olursam millet benim ayağıma meclise gelmeyecek. Ben milletin haklı olduğu her davada elimi değil başımı taşın altına sokmaya hazırım. Akşener'e çok fazla teveccüh var. İnsanlar umut arıyorlardı, o umut da bir potada birleşti. Oy vereceğini söylemekte korkan insanlar var. İYİ Parti'nin sandıkta patlama yapacağını düşünüyorum” dedi.

Çağlayan STK ziyaretlerinin ardından Yatağan’dan  ayrıldı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68