21 Haziran 2018 Perşembe

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Ayaklarına kadar giderek günlerini kutladılar

İYİ Parti Yatağan Başkanlığı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle ilçedeki emekçi kadınları ve esnafları ziyaret ederek günlerini kutladı.

09 Mart 2018 Cuma 09:14
Bu haber 1334 kez okundu
Ayaklarına kadar giderek günlerini kutladılar

İYİ Parti Yatağan Başkanı Oktay Yönter ve beraberindeki partililer, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle ilçedeki emekçi kadınları ve esnafların ayaklarına kadar giderek bu özel günlerini çiçek vererek kutladılar.

İlçe Başkanı Yönter, genel başkanı kadın olan partilerinin kadınlara büyük önem verdiğini belirterek, “Kadınlarımızın şiddete, istismara ve ayrımcılığa maruz kalmadığı, çocuk gelinlerin olmadığı, töre cinayetlerinin yaşanmadığı, kadına bir gün değil her gün saygı duyulan bir Türkiye için hep birlikte mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Yönter, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Kadınların bedeni ve cinsiyeti üzerinden yapılan saldırılarla adeta kadının şeytanlaştırıldığı süreçteki günümüz Türkiye’sinde kadınların gücünü bilen kadın odaklı hareketimizde, kadını küçülten uygulamalara son vererek onların üzerinden politika yapılmasına dur diyeceğiz. Kadınlara karşı şiddete ilişkin yargılamalardaki iyi hal indirimine son vereceğiz. Üst düzey kadrolarda, iş hayatının önemli kademelerinde, hatta Milletinin Meclisinde yeteri kadar üyeyle temsil edilemeyen kadınlarımızın kaderi de bir kadın ve ana olan başkanımızın ve partimizin iktidarı ile değişecek ve bütün bu olumsuz koşullar Türk kadınına yakışır şekilde düzeltilecektir.”

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV