Başkan Demir, Kavaklıderelilere hesap verdi!

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, göreve başladığı 30 Mart 2014’ten bugüne kadar yaptıklarının hesabını Kavaklıdere halkına verdi. Muğla’nın en küçük ve en kırsal ilçesi olmasına rağmen mali disiplini oluşturarak proje odaklı çalışmalarının çevre yerleşim yerlerinde gıptayla izlendiğini anlatan Demir, “Çevremizdeki ilçelerimizin mahallerinde yaşayan vatandaşlarımızın Kavaklıdere’ye bağlanalım isteklerini, her ortamda dile getirdiklerini sanırım herkes duymaktadır.” ifadesini kullandı.

Başkan Demir, Kavaklıderelilere hesap verdi!
 Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, göreve başladığı 30 Mart 2014’den bugüne kadar yaptıklarının hesabını Kavaklıdere halkına verdi.

Belediyeye ait Yüksel Özkan Sosyal Tesislerinde düzenlen “Halk Bilgilendirme” toplantısında konuşan Mehmet Demir, “Bölgemizde büyük heyecanların yaşanmasına sebep olan 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin üzerinden neredeyse 4 yıl geçmek üzere bizler Kavaklıdere Belediye Başkanlığı olarak 2017 yılını geride bırakarak 2018 yılının ilk günlerini yaşadığımız bugünlerde Kavaklıdere Belediye Başkanlığımızın geride bıraktığımız yaklaşık 4 yılda, hangi projelerimize hayat verdiğimizi, hangi projelerimize beceremediğimizi, hedefte hangi projelerimizin olduğunu sizlerle paylaşmak. Belediyemizin mali yapısı, personel yapısı ve çalışmaları hakkında sizlerle bilgi paylaşmak. Kısacası bizlere yetki ve görev veren siz Kavaklıdere halkına 2014’ten 2017’ye neler yaptığımızın hesabını vermek için burada toplanmış bulunmaktayız” dedi.

Muğla’nın en yüksek oy oranı yüzde 51

Belediye Başkanı Demir, 6360 sayılı Büyükşehir Yasası ile birlikte Muğla’nın büyükşehir statüsü kazanması ile birlikte Kavaklıdere ilçesinde bulunan 3 belediyenin yanında 8 köyün tüzel kişiliklerinin kapatılarak, bu belde ve köylerin Kavaklıdere Belediyesi sınırlarına dahil olduğuna işaret ederek, “Bu yeni sistemde Kavaklıdere’de ilk defa belediye başkanının seçildiği 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde yüzde 51’lik oy oranı ile Muğla’da en yüksek oy oranı ile seçilen belediye başkanı olmak bizlerin omuzlarına ayrı bir yük yüklemişti” diye konuştu.

Hiç bir ayrım yapmadan eşit hizmet ediyoruz

Demir, Kavaklıdere Belediye Başkanlığı olarak 30 Mart yerel seçimlerinden sonra Kavaklıdere ilçesinin en çok ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberliğe verdikleri önemi anlatarak, şunları söyledi:

“İlçenin 15 farklı mahallesi arasında ‘şu mahalle bize oy verdi, bu mahalle bize oy vermedi’ ayrımına girmeden tüm mahallerimize eşit hizmet etme gayreti içinde gece gündüz demeden mesai gözetmeden çalışmaya özen gösteriyoruz. Büyükşehir Yasası ile birlikte ilçe belediyelerinin yetki ve parasal kaynaklarının neredeyse tamamının büyükşehir belediyelerine geçmesi ayrıca İller Bankası paylarında da yüzde 40 kısmının büyükşehir belediyesine gönderiyor olmamız tüm ilçe belediyelerimizin eline kolunu bağladığı bir gerçektir. Tüm ilçe belediyelerinin yetki ve parasal gelirler açısından büyük sıkıntılar çekmesine rağmen, bizler seçilen ve görevde olan yönetim olarak bahane üretme hakkımızın olmadığı bilinciyle halkımıza bahane üretmeden çareler arayarak hizmet üretme gayreti içinde gece gündüz demeden çalışmaktayız.”

Kavaklıdere’ye bağlanmak isteyen mahallerimiz var

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kavaklıderemizin, Muğla’nın en küçük ve en kırsal ilçesi olmasına rağmen mali disiplini oluşturarak proje odaklı çalışmalarımızın çevre yerleşim yerlerimizde gıptayla izlendiğinin farkındayız. Bugün nüfus olarak bizlerden çok daha büyük olan çevremizdeki ilçelerimizin mahallerinde yaşayan vatandaşlarımızın ‘Kavaklıdere’ye bağlanalım, bu hizmetleri biz de alalım’ düşüncesi ile Kavaklıdere’ye bağlanma isteklerini her ortamda dile getirdiklerini sanırım herkes duymaktadır. 30 Mart yerel seçimlerinden sonra yapmış olduğumuz çalışmalarımız ile Kavaklıdere Belediye Başkanlığımızın çalışma yöntemlerini ve personel yapısını tamamen değiştirerek, en az zamanda, en az para ile en fazla hizmeti üreten bir belediye düşüncesiyle proje odaklı çalışan mali yapı olarak son derece güçlü geleceğe güven ile bakan bir belediye oluşturmanın mutluluğu yaşıyoruz.”

İşte 2018’in projeleri

Demir, önümüzdeki dönemde hayata geçirmek istedikleri projeleri ise şöyle sıraladı:

“Merkez Pazar Yeri, yüzme havuzu, Salkım Düğün Salonu, Nebiler-Kuyualan Düğün Salonu, Çayboyu Ortamahalle Düğün Salonu, Merkez Atatürk Ortaokulu Düğün Salonu, Çamlıyurt Düğün Salonu, Menteşe Çim Saha, Ortaköy, Derebağ ve Çavdır Halı sahaları, asfalt çalışmaları, kilitli parke döşeme işleri, Atatürk Esenpark düzenlemesi, Çayboyu Mehmet Ağa Konağı restorasyon çalışması, çöp kamyonu alınması, Çamlıbel Mahalle İçi Köprüsü’nün genişletilmesi, Şehit Başsavcı Mustafa Alper Meslek Yüksekokulu, Kavaklıdere Küçük Sanayi Sitesi yapılması, Menteşe, Çamlıbel ve Çayboyu gölet inşaatları, Çayboyu Mahallesi Şehir Geçişi Bulvarı yapımı, Gökçay Dere Islahı 2. Etap çalışması, Menteşe Mahallesi TOKİ konutları, Menteşe Çamlıbel karayolları genişletilme çalışması.”

Toplantıda konuşan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ise şöyle konuştu:

“Başkanımız, yaptığı hizmetler ile hakikaten Muğla’ya örnek oldu. Kavaklıdere olarak şanslısınız. Ben de bir Muğla milletvekili olarak şanslıyım çünkü örnek olmak önemli bir görev. O hakikaten hem AK Parti’yi hem de Kavaklıdere’yi Muğla’da en iyi şekilde temsil etti. Gördüğünüz hizmeti yapmak kolay değil. Ben hatırlıyorum ilk başkanlığa geldiği o zor dönemde belediye başkanı olduğu gün büyükşehir belediyeden gelen parayı gördüğü zaman ‘ben ne yapacağım’ demişti. Borçla devir aldığı belediye var ama yapılan hizmetler ortada. Ben Mehmet ağabeyimden daha önceki Nuray Başkana, ondan önceki belediye başkanına, emeği geçen bütün ilçe başkanlarına, ki İsa Başkan da aramızda, herkese teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberliğin neticesidir. Hiç unutmuyorum Mustafa Ataş Beyefendiyi buraya getirdiğim zaman, bu yaptıklarımızı orada kendisine de gösterdiğimiz zaman ‘bunları siz mi yaptınız’ dedi. ‘Bunlar örnek projeler’ dedi. Hakikaten Muğla’nın örnek projelerini burada yapmışlar. Keşke Fethiye’sinden Milas’ına Yatağan’ına diğer tüm ilçelerimizde de bu projeleri görebilsek, bu projelerin uygulandığına şahit olabilsek. Sonuç itibari ile Muğla’da yaşayan her vatandaşımızın MHP’lisi, CHP’lisi ve AK Partilisi fark etmez, siyasetin ana unsuru millettir. Siz millete ne kadar destek olursanız, milletin yanında ne kadar durursanız, ayrım yapmazsanız millet de size o kadar destek olur. Kavaklıdere bu desteği AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne hepimize verdi. Ben belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Neden biliyor musunuz? Recep Tayyip Erdoğan’a yakışır bir belediye başkanı olduğu için. Bizim yüzümüzü kara çıkartmadı, hakikaten kolay değil. Siz birlik ve beraberliğe devam edin, biz daha çok Muğla’da inşallah başarılar ortaya koyarız. Yatağan’daki köylerimizin başvurularını anlattı. Biz Kavaklıdere’yi tüm Muğla’da anlatıyoruz, başkentte anlatıyoruz. Kavaklıdere’nin bu başarısı Kavaklıdere’yi Muğla’nın en güzel ilçesi yapmaya yeter diye düşünüyorum. Menteşe’yi az önce söyledi. Menteşespor’un başkanı burada mı bilmiyorum. Dün bakan beyle tekrar konuştuk, bu sene içerisinde orası yeşil bir sahaya kavuşacak. O konuda rahat olun Menteşespor’a verdiğimiz sözü unutmadık.”

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği toplantıda AK Parti Kavaklıdere İlçe Başkanı Volkan Alpözen, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hürdevs Aktaş, Kavaklıdere Eski Belediye Başkanı Nuray Bozyer, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ümit Alper, MHP İlçe Başkanı Nazmi Can da hazır bulundu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 07:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47