Başkan Işık açıkladı: “Ben de varım”

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, 2019 Mart’ında yapılacak yerel seçimlerde partisinden yeniden belediye başkanı seçilebilmek için aday adaylığını açıkladı.

Başkan Işık açıkladı: “Ben de varım”

Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkan adaylığı için rekor sayıya gidilirken aday adaylar kervanına Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık da katıldı. Muhabirimize açıklamalarda bulunan Işık, “Ben de varım” dedi.

Yaklaşık 20 yıldır Yatağan Belediye Başkanlığı görevini yürüten Işık, katıldığı tüm seçimlerde sandıktan zaferle çıktığını hatırlatarak, “Yaklaşık 5 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde yeniden belediye başkan aday adayı olduğumu açıklıyorum. Fakat aday belirlenirken üyeyle ön seçim istiyorum. Atamayla bir aday çıkartılmasını istemiyorum. Bu durum Yatağan’da hezimete neden olabilir. Eğer ön seçime gidilirse CHP’nin Yatağan’da yeni bir zafere ulaşması mümkündür” dedi.

Işık, seçim sürecinin gergin geçtiğini belirterek, “Bazı adayların arkasında tahrik edici unsurlar var. Bu böyle olmaz. Seçim sürecini kişiselleştirerek ancak partimize zarar verirler. Kim aday gösterilirse gösterilsin tüm aday adaylarının onun arkasında durması lazım. Hep birlikte çalışarak Yatağan’ın bir kale olduğunu yeniden ispatlamamız lazım” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68