BBP’nin Yatağan’daki ilk ilçe başkanı Öztürk oldu

Yatağan ilçesinde kurulan ve teşkilatlanmasını tamamladıktan sonra Cansu Öztürk ile kongreye giden Büyük Birlik Partisi Yatağan Başkanlığı, ilk kongresini gerçekleştirdi. Tek listeyle gidilen seçimde, Cansu Öztürk ilçe başkanlığına seçildi.

BBP’nin Yatağan’daki ilk ilçe başkanı Öztürk oldu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Yatağan Başkanlığı’nın ilk kongresi, Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Divan başkanlığını İl Başkanı Rasim Uslu’nun yaptığı kongreye, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm, çevre ilçelerin teşkilat temsilcileri ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrenin sunumunu, Kayı Boyu Muğla Uç Beyi Vakfı Başkanı Erhan Sayın yaptı. Sayın, Cansu Öztürk’e çalışmalarından dolayı plaket sundu.

BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun anıldığı Genel Başkan Mustafa Destici’nin mesajının okunduğu kongrede konuşan Cansu Öztürk, “BBP, zalimlerin karşısında mazlumların yanında olmuştur. Genel Başkanımız Mustafa Destici’nin devam ettirdiği davaya sahip çıkacağız. Düz yürüyeceğiz. Dik duracağız. Bizler tarihi dokusu ve doğal güzelliği ile öne çıkan güzel ilçemize sahip çıkacağız. Sorunların çözümü için yerel de genelde gerekeni iş birliği ile yapacağız.  Başaracağız, başaracağız. Kongremize katılan ve katılamayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ise, “BBP Yatağan Kongresinin hayırlı olmasını diliyorum. Hep birlikte iş birliği içinde ilçemizin sorunlarını çözeceğiz. Göreve geldiğimizden beri verdiğimiz sözleri yerine getirmeyi başladık. Allah bizlere bu göreve nasip etti. Gönülleri fethedeceğiz. Çok çalışacağız” dedi. 

Daha sonra yapılan seçimde, İlçe Başkanı Cansu Öztürk ilçe başkanlığına seçilirken, İlçe yönetimi Yüksel Öztürk, Hamit Yılmaz, Özer Öztürk, ziya Çatak, Hatice Şimşek’ten oluştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90