Binali Yıldırım: "Yolları böleriz, Türkiye'yi böldürmeyiz"

Eski Başbakan, TBMM eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "Son 15 yıl boyunca ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Muğla'da da çok büyük hizmetler yaptık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik, gönülleri birleştirdik, milleti birleştirdik. Yatağanlılar, şunu bilin ki, yolları böleriz, Türkiye'yi böldürmeyiz" dedi.

Binali Yıldırım: "Yolları böleriz, Türkiye'yi böldürmeyiz"

Bir dizi programa katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere Muğla'ya gelen Eski Başbakan, TBMM eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, ziyaretleri kapsamında Yatağan Belediyesi'ni ziyaret etti.

Beraberinde Muğla Valisi Esengül Civelek, AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ve MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz eşliğinde belediye hizmet binasına gelen Yıldırım'ı, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Belediye binası önünde vatandaşlara hitap eden Yıldırım, Yatağan'da bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "48 yıl aradan sonra Yatağan'da bir değişimi gerçekleştirdiniz. Mustafa Bey'i belediye başkanı yaptınız. İnşallah belediye başkanınız, sizin verdiğiniz bu desteğe ve güvene layık olarak Yatağan'a çok güzel hizmetler yapacak. Yatağan, hizmet belediyeciliğiyle tanıştı. AK Parti belediyeciliğiyle inşallah burada yaşayan on binlerce kardeşimize en güzel hizmeti getirmek için var gücüyle gece gündüz çalışacak, milletvekillerimiz ve bizler de hep onun yanında olacağız ve ona destek olacağız" diye konuştu.

"Muğla, turizmde, madencilikte, tarımda yüzümüzü ak eden bir ilimiz"
Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Muğlalılara ve Yatağanlılara selamlarını ilettiğinin altını çizerek, "Muğla, cennet köşelerinden bir yer. Çok güzel bir yer. Ülkemizin gözbebeği dediğimiz Muğla'nın bir önemi daha var. Muğla, 15 Temmuz hain darbe girişiminde milletin adamı cumhurbaşkanımıza sahip çıktı ve alçak FETÖ'cülere hak ettiği cezayı verdiniz. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Muğla, turizmde, madencilikte, tarımda yüzümüzü ak eden bir ilimiz. Muğla ve Yatağan, kazandıran şehirlerimiz. Feldspat yataklarıyla, mermer ocaklarıyla, zeytinlikleriyle ülkemizin zenginliklerine zenginlik katıyor. Dolayısıyla böylesine güzel bir ilimizi, tarihi geçmişi olan Yatağan gibi bir ilçemizi desteklemek ve kalkındırmak da bizim boynumuzun borcudur" dedi.

"Yolları böleriz, Türkiye'yi böldürmeyiz"

Muğla'ya hizmet etmekten gurur duyduklarını vurgulayan Yıldırım, "Son 15 yıl boyunca ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Muğla'da da çok büyük hizmetler yaptık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik, gönülleri birleştirdik, milleti birleştirdik. Yatağanlılar, şunu bilin ki, yolları böleriz, Türkiye'yi böldürmeyiz. Her türlü şer odaklarına karşı daima bir olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız ve birlikte Türkiye olacağız. Şimdi artık çalışma zamanı, geleceğimiz gençlerine daha iyi bir ülke teslim etmek için daha fazla çalışmak, yatırım yapmak, iş aş sağlamak zamanıdır. O yüzden hükümetimiz var gücüyle çalışıyor. 18 yıldır olduğu gibi daha nice nice yıllara, 2023'e, cumhuriyetimizin yüzüncü yılına hedeflerimizi birer birer gerçekleştirerek gireceğiz" diye konuştu.
Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Hiç merak etmeyin, içeride ve dışarıda, milletimize ve ülkemize düşmanlık edecek olan kim olursa olsun 15 Temmuz'da nasıl hak ettiği cevabı aldıysa, bundan sonra da aynı şekilde almaya devam edecek, bu cevabı da Yatağan ve Muğla verecek, 780 bin metrekare vatan toprağındaki 83 milyon milletimiz verecek. Belediye başkanımız, milletvekillerimiz bizlere sorunları anlattılar. Sizin ihtiyaçlarınızı, neler yapılması gerektiğini biliyoruz. İnşallah imkanlarımız dahilinde bu beklentilerinizi de gerçekleştireceğiz. AK Parti iktidarı olarak dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere dönüştürerek geldik. Sorunlarınızı, torunlarınıza bırakmadık. Bundan sonra da aynı şekilde ülkemiz, milletimiz ve çocuklarımızın geleceği için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz."

Konuşmasının ardından Belediye Başkanı Mustafa Toksöz'ü makamında ziyaret ederek ilçeden ayrıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68