“Biz artık birleştik ve akıllandık”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 22 Kasım Çarşamba günü gerçekleştireceği Olağan Kongre için adaylığını açıklayan Kemal Özler’in aday tanıtım toplantısında konuşan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, “Birliğimiz hakkında kimse kötü bir yorum yapmasın. Biz artık birleştik, akıllandık” dedi.

“Biz artık birleştik ve akıllandık”
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan Başkanlığı’nın 22 Kasım Çarşamba günü gerçekleştireceğiz Olağan Kongre için adaylığını açıklayan Kemal Özler’in aday tanıtım toplantısı parti binası önünde yapıldı.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, İlçe Başkanı Kamil Genek ve partililerin katıldığı toplantılı coşkulu geçti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Kamil Genek, 10 yıl boyunca ilçe başkanı olarak hizmet ettiği partisine bundan sonra partinin bir neferi olarak hizmet edeceğini söyledi. Kendisine bugüne kadar destek veren herkese teşekkür eden Genek, yeni yönetime şimdiden başarılar diledi.

İl Başkanı Mürsel Alban da, partiye hizmetlerinden dolayı Genek ve yönetimine teşekkür ederek, 22 Kasım’da gerçekleştirilecek kongrede yönetime gelecek yeni yönetime başarılar diledi.

“Artık eskisi gibi olmayacak”

“CHP’yi yıpratmamamız lazım” diyen Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, birlik ve beraberlik mesajı vererek, “ Artık Yatağan’daki gemi yol almaya başlamıştır. Kesinlikle eskiden olduğu gibi dedikodulara ve birbirimize olan hasımane duygulara izin vermeyeceğiz. Kongremiz büyük bir olgunluk içerisinde geçecektir. Bizim bu birliğimizi gören kimse pişen aşa su katmasın. Partimizin Yatağan’daki iktidarının devam etmesi için elimizden gelenin yapılması gerekiyor” diye konuştu.

“Birliğimiz hakkında kimse kötü bir yorum yapmasın”

Işık, CHP’ye ve Yatağan’a hizmet etmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerinin altını çizerek, “Yatağan’da çok şeyler değişti, değişmeye de devam edecektir. Artık biriz, iri olacağız, diri olacağız. Birliğimiz hakkında kimse kötü bir yorum yapmasın. Biz artık birleştik, akıllandık. Biz artık partimizi iktidara götürmek istiyoruz. Kamil kardeşimle 10 yıl birlikte çalıştık. İyi ve kötü günlerimiz oldu. Ama hiçbir zaman yılmadık ve partimizin bayrağını dalgalandırdık. Bundan sonra da Kemal kardeşimizle devam edeceğiz” dedi.

2 yıl önce adaylıktan çekilmişti, yeniden aday oldu

2015 yılındaki CHP İlçe Kongresi öncesindeki delege seçimlerinde hile yapıldığını iddia ederek adaylıktan çekildiğini açıklayan ve 2017 yılındaki kongrede yeniden aday olduğunu açıklayan Kemal Özler ise, CHP’nin yeni bir yapılanması olduğunu ileri sürdü.

Partilerinin yeni yapılanması çerçevesinde adaylığını büyük bir mutlulukla açıkladığını kaydeden Özler, “Verilen görev, ağır bir görev ve önümüzde zor bir süreç var. Bunun için partide birlik ve beraberlik havasının olması lazım. Tüm partiler, önümüzdeki süreç için stratejilerini belirliyor. AK Parti bile artık ‘Atatürkçüyüm’ demeye başladı. MHP de gitti kendini AK Parti’ye denklemledi” diye konuştu.

Özler, 2015’te mevcut yönetime muhalif bir aday olduğunu hatırlatarak, “Yatağan İlçe Başkanı ve Belediye Başkanı bir açılım yaptı. Biliyorsunuz ben geçen dönem muhalif bir aday olarak bir liste çıkarmıştım. Seçilemedik ama küsmedik de. Partimizin bir neferiyiz. Partimize güveniyoruz ve partimize sahip çıktık. Bundan sonra kazansak da kaybetsek de burası bizim partimiz” dedi.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 08:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER