“Biz hiçbir zaman bebek katillerini destekleyenlerin oylarıyla seçilmedik”

CHP Muğla Başkanı Adem Zeybekoğlu’nun Yatağan Kongresi’nde “Ortaca’da 10 yıl belediye başkanlığı yapmış eski solcu bir arkadaşımız, Abdullah Çatlı’nın arkadaşı, faşist olan ve devrimcilere kurşun sıkan adayın kolunu kaldırıyor” sözlerine, son yerel seçimlerde bağımsız büyükşehir belediye başkan adayı olan Behçet Saatcı sert yanıt verdi. Saatcı, “Biz, hiçbir zaman bebek katillerini destekleyenlerin oylarıyla seçilmedik. Fazla karıştırma, Ankara’nın altında kalırsın.” ifadelerini kullandı.

“Biz hiçbir zaman bebek katillerini destekleyenlerin oylarıyla seçilmedik”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, partisinin Yatağan Başkanlığı kongresinde yaptığı konuşmada, yerel seçim sürecinde oylarının düştüğünü kabul ettiğini söyledi.

“FAŞİST BİR ADAM”

Zeybekoğlu, CHP’den istifa edip DP’den Ortaca Belediye Başkan Adayı olan Hasan Karaçelik ve İYİ Parti’den istifa ederek büyükşehir belediye başkanlığına bağımsız aday olan Behçet Saatcı’yı kastettiği ileri sürülen konuşmasında, “Seçim zamanında burada ciddi çalışmalar yaptık ama sonuç alamadık. Bunun nedenlerinden biri, buradaki 8 aday adayının bir birlikteliği yoktu. Hepsiyle tek tek görüştüm. Ama hiç birisi birbirini desteklemedi, hep ‘ben kazanırım’ dediler. Bu anlayış bize yenilgiyi getirdi. Elbette il başkanının da bunda bir payı olabilir. Ama Muğla’daki oy düşüşünün nedenleri var. Ben bunun için genel başkanıma rapor sundum. Bir belediye başkanı bence 2 dönem yapmalıdır. Çünkü daha fazla olduğu zaman kendilerini partiden büyük görmeye başlıyorlar. Ben bunu bu seçimde acımasızca yaşadım. Marmaris’te 15 yıl belediye başkanlığı yapmış bir belediye başkanımız utanmadan başka bir partiye geçiyor. Ortaca’da 10 yıl belediye başkanlığı yapmış eski solcu bir arkadaşımız, Abdullah Çatlı’nın arkadaşı faşist olan ve devrimcilere kurşun sıkan adayın kolunu kaldırıyor” ifadelerini kullanmıştı.

“ANKARA’NIN ALTINDA KALIRSIN”

Seçimlerde İYİ Parti ile ittifak yapan CHP’nin il başkanının, İYİ Parti’den ayrılıp bağımsız aday olan Behçet Saatcı’ya yönelik bu sözleri tepkilere neden olmuştu.

Saatcı, Zeybekoğlu’na kişisel twitter hesabından yaptığı paylaşım ile cevap verdi.

Saatcı twit’inde şu ifadelere yer verdi:

“CHP İl Başkanı’nın ithamlarına bakınca, korku dağları sarmış. Biz, hiçbir zaman bebek katillerini destekleyenlerin oylarıyla seçilmedik. Sayın Başkan, faşisti komünisti fazla karıştırma, Ankara’nın altında kalırsın.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68