“Bugün Türkiye’nin bir değişim umudu varsa, bu umut İYİ Parti sayesindedir”

İYİ Parti Muğla Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, partisinin Yatağan Başkanlığı’nı ziyaret etti. Şekerdağ, ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan partilerinin, milletin talebiyle kurulan İYİ Parti’nin, Türk milletinin takdiri ve teveccühü ile siyaset sahnesindeki varlığıyla, Türk siyasetinde değişmez sanılan kabulleri yıkmaya başladığını ileri sürdü.

“Bugün Türkiye’nin bir değişim umudu varsa, bu umut İYİ Parti sayesindedir”

Partisinin Yatağan teşkilatını ziyaret eden İYİ Parti Muğla Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, İlçe Başkanı Sadet Kocasarı, Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer tarafından karşılandı.

Burada basın açıklamasında bulunan Şekerdağ, 25 Ekim 2017 tarihinde Genel Başkan Meral Akşener ve 200 kurucu üye ile kurulan partilerinin 1 Nisan 2018 tarihinde büyük kurultayı gerçekleştirdiğini anımsattı.

İYİ Partililer olarak bu yola “Türkiye iyi olacak” şiarıyla çıktıklarını hatırlatan Şekerdağ, “İYİ Partimizin kuruluşundan rahatsızlık duyulduğu için, 3 Kasım 2019 tarihinde yapılması gereken seçimler, 24 Haziran 2018 tarihinde acil erken seçim olarak yapılmıştır. Milletimizin teveccühü ile henüz daha 6-7 aylık bir parti olarak girdiğimiz seçimde; TBMM’de 43 milletvekilimiz ile grubumuz olmuş, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde de İYİ Partimizin varlığıyla Millet İttifakı olarak çeyrek asırdır AK Parti’de olan Ankara, İstanbul gibi büyükşehir belediyeleri Millet İttifakına geçmiştir” dedi.

Şekerdağ, milletin talebiyle kurulan İYİ Parti’nin, Türk milletinin takdiri ve teveccühü ile siyaset sahnesindeki varlığıyla, Türk siyasetinde değişmez sanılan kabulleri yıkmaya başladığını ileri sürerek, şöyle konuştu:
“Bugün Türkiye’nin bir değişim umudu varsa, bu umut İYİ Parti sayesindedir. Demokrasinin vazgeçilmez unsurları siyasi partilerdir. Siyasi partiler de, siyasi iktidarı elde etme veya paylaşma amacı güden ve sürekliliği olan kuruluşlardır. Bu süreklilik kongrelerle, yenilenme, sinerji yaratmayla olmaktadır.

Partimiz tüzüğüne ve Genel İdare Kurulunca belirlenen kongre takvimine istinaden, Genel Merkezimizin gönderdiği talimat gereği, ilimizde 1 Mart 2020 tarihinde Bodrum İlçe Başkanlığımızın kongresi  ile başlayan kongre sürecimiz; 15 Mart  itibariyle Coronavirüs salgını nedeniyle, Genel Merkezimizden gönderilen talimat gereği askıya alınmış ve 1 Haziran 2020 tarihinde kongrelerimiz coronavirüs salgın tedbirlerine(sosyal mesafe, maske vb.)uyulmak kaydıyla tekrar başlatılmıştır. İlçe kongrelerimiz bitirilerek 26 Temmuz 2020 tarihinde, Öğretmenevinde 2.Olağan İl Kongremiz yapılacaktır. İYİ Partimizde yapılan kongrelerin, iki kutup arasına sıkışan milletimize nefes aldıran, milletimizin sesi olarak çıktığımız siyaset sahnesinde, Türk milletinin tam temsilini sağladığımız teşkilatların kuruluşu olması temennisiyle hayırlara vesile olmasını diler, tüm Muğlalı hemşehrilerimizin kongremize teşriflerinden onur duyacağımızı saygılarımla ifade ederim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90