Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Karakaya’dan ziyaret

CHP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Oral Karakaya, Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Karakaya’dan ziyaret
Ula ilçesine bağlı Karabörtlen Mahallesi doğumlu Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri Oral Karakaya, önümüzdeki yıl yapılması planlanan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı.

Adaylığını açıklamasının ardından çalışmalarına başlayan Karakaya, ilçeleri gezerek partililerle, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geliyor.

Ziyaretleri kapsamında Yatağan Demeç Gazetesi’ni de ziyaret eden Karakaya, adaylığı ilgili açıklamalarda bulundu.

Samsun’un Ayvacık, Denizli’nin Bekilli, Iğdır’ın Tuzluca ve Aralık, Bitlis’in Adilcevaz ilçelerinde kaymakamlık, Mülkiye Müfettişliği ve Başmüfettişliği görevlerinin ardından son olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine atanan Karakaya, edindiği tecrübeleri Muğla’ya hizmet etmek için kullanmak istediğini söyledi.

Yüksek lisansı sırasında “büyükşehir-ilçe belediye ilişkileri” projesini hazırlayan, “Yerel Yönetimler Reformu ve Büyükşehir Belediye Yönetimi Modeli” teziyle de doktoraya hazırlanan Karakaya, Muğla’yı şaha kaldıracak projeler hazırladığını belirterek, “Ziyaretlerimiz sırasında kendimizi tanıtıp projelerimizden bahsediyoruz. Muğlamız için çok güzel projelerimiz var. Birçoğu hazır. Hazırladığımız çok sayıda projemiz de var. Resmi sürecin başlamasıyla birlikte bunları kamuoyuyla paylaşacağız” diye konuştu.

Karakaya, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni yönetebilecek potansiyele sahip olduğunu vurgulayarak, “Çalışma hayatımın 10 yılı kaymakamlık, 10 yılı ise bakanlık müfettişliği ve 3 yıl da genel sekreterlik yaptım. Uzun zamandır memleketimizden uzakta kamu hizmeti yürütüyoruz. Bu edindiğimiz bilgi ve deneyimleri doğduğum topraklara aktarmayı hedefliyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56