CHP Adayı Halil Arslan dur durak bilmiyor

CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan, termik santral işçileriyle yediği öğle yemeğiyle başladığı çalışmalarını ziyaretlerle sürdürdü.

Burak Alper Kuş
CHP Adayı Halil Arslan dur durak bilmiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan, beraberinde CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, İYİ Parti İlçe Başkanı Sadet Kocasarı, CHP Belediye Meclis Üyesi adaylarıyla beraber gerçekleştirdiği seçim çalışmalarını sürdürdü.

CHP heyeti, ilk olarak Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Enerji Direktörlüğünde çalışan enerji işçileriyle birlikte öğle yemeği yedi. İşçilerle bir araya gelen Arslan ve beraberindekiler, daha sonra firmanın Proje ve Yatırım Direktörü Nurettin Güncü’yü makamında ziyaret etti.

Daha sonra Yeşilbağcılar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen heyet, ardından geçtiğimiz günlerde Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiren Yatağan Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

Burada Oda Başkanı Süleyman Kuru ile görüşen heyet, çiftçilerin sorunlarını dinledi.

Halil Arslan, burada yaptığı konuşmada, “Tarımın sorunlarını çok iyi biliyoruz. Bu sorunları ortadan kaldıracak birçok projemiz var. Yönetime geldiğimizde el atacağımız konuların başında Yatağan tarımı yer almaktadır. İlgili kurumlarla işbirliği yaparak bu projelerimizi hayata geçireceğiz. Ürün çeşitliliği yelpazesini genişleterek tarımla geçinen vatandaşlarımızın ekonomik refahını yükseltmeyi hedefliyoruz. Çiftçilerimizin dışa bağımlı olmaktan kurtarmak için belediyemizin imkanlarını çiftçilerimize sunacağız" diye konuştu.

Daha sonra yine geçtiğimiz günlerde Genel Kurulu’nu gerçekleştiren ADD Yatağan Şubesi’ni ziyaret eden heyete, Şube Başkanı Sinem Rodos tarafından Atatürk rozeti takıldı.

Esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek Yatağan Şoförler Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası’na gelen CHP heyeti, burada Oda Başkanı Nizamettin Köklü ile bir araya geldi.

Arslan, burada yaptığı konuşmada, “İlçemizdeki çok sayıda vatandaşımız şoförlükten ve nakliye sektöründen geçimini sağlıyor. Bu vatandaşlarımızın genellikle büyükşehir belediyesiyle sorunları oluyor. Bizler Yatağan Belediyesi olarak bu sorunların takipçisi olacağız ve çözümü için bir köprü görevi üstleneceğiz. Onların sorunlarını dinlemek ve çözüm üretmek bizim asli görevimizdir. Yatağanımızı daha yaşanabilir şehir haline getirebilmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER