CHP, adayını halka tanıttı

CHP Yatağan Başkanlığı, 31 Mart Seçimlerinde Yatağan Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığı Halil Arslan’ı, düzenlenen törenle halka tanıttı.

Burak Alper Kuş
CHP, adayını halka tanıttı

Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimlerde Yatağan Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Halil Arslan’ı, parti binası önünde düzenlenen törenle halka tanıttı.

Etkinliğe, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, İYİ Parti İlçe Başkanı Saadet Kocasarı, aday adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Burada konuşan İlçe Başkanı Kemiksiz, Genel Merkezin açıkladığı belediye başkan adayının 1 Nisan sabahı belediye başkanlığı koltuğuna oturacağından şüphelerinin olmadığını belirterek Halil Arslan’a başarılar diledi.

Yatağan Belediye Başkanı Işık da, Arslan’a “tam destek” sözü verdi. Işık, sadece kendisinin değil tüm sülalesinin CHP’li olduğunu hatırlatarak, “Benim, ‘beni aday göstermediler’ diyerek başka bir siyasi parti adına seçime girmem söz konusu değildir. Benim yerim partimin adayının karşısı değil yanıdır. 1 Nisan günü makamımı Halil Arslan’a devretmek için elimden gelen çabayı göstereceğim” dedi.

Milletvekili Girgin de, CHP’nin kalelerinden birinin de Yatağan olduğunu vurgulayarak CHP’nin Yatağan’dan zaferle çıkacağını ileri sürdü. Girgin, “Hasan Haşmet Işık, 20 yıl boyunca Yatağan Belediye Başkanlığı yaparak partimizin bayrağını yere düşürmemiştir. Kendisine bu zaman kadar yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Ama Hasan Haşmet Işık’ın tecrübelerine ihtiyacımız var. Bu tecrübeleri adayımız Halil Arslan’a aktarmasıyla yeni başkanımızın Yatağan’a en iyi hizmeti yapacağına inanıyorum” diye konuştu.

CHP’nin Belediye Başkan Adayı Halil Arslan ise, kendisine gösterilen ilgiden dolayı herkese teşekkür etti.

Arslan, gerek aday adaylığı gerek adaylık sürecinde kendisini yalnız bırakmayan ailesine ve sevenlerine teşekkür ederek, Yatağan’a en iyi hizmeti vermeyi hedeflediğini söyledi.

Aday adaylığı sürecinde 8 aday adayı olarak yola çıktıklarını ve bu süreçte partisinin kendisini aday olarak belirlediğini hatırlatan Arslan, “Diğer tüm aday adayı arkadaşlarımız çok kaliteli isimlerdi. Kendilerini tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte de desteklerini bekliyorum. Sağ olsunlar, her biri adaylığım açıklandığında beni arayarak desteklerini ilettiler. Bu benim için büyük moral oldu. Her birine teşekkür ediyorum” dedi.

Arslan, mevcut Belediye Başkanı Işık’ın 20 yıldır Yatağan’ı başarıyla yönettiğini ve partilerini en iyi şekilde temsil ettiğini vurgulayarak, “Bu yola çıkarken Yatağan’ı birlikte yönetme fikriyle yola çıkmıştım. Hala daha da aynı fikirdeyim. Hep birlikte olursak Yatağan daha yaşanabilir bir şehir haline gelecek. Sizlere tertemiz bir Yatağan sözü veriyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kapımız herkese açıktır” diye konuştu.

Artık Yatağanlıların boş vakitlerini değerlendirmek için çevre il ve ilçelere gitmelerine gerek kalmayacağının altını çizen Arslan, “Her şeyiyle daha güzel bir Yatağan için çalışacağız. Güleryüzlü başkan ve personel anlayışıyla vatandaş memnuniyetini ön planda tutacağız. İnsan odaklı ve katılımlı bir çalışma sistemi kuracağız. Kapımız herkese açık olacak, şeffaf, hesap veren ve paylaşan bir belediye olacağız. Tüketen değil üreten bir belediye haline geleceğiz. Ortak akılla belediyemizi hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68