CHP İlçe Başkanı, belediye başkan aday adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan Başkanı Kemal Özler, 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde partisinin Yatağan Belediye Başkan Adayı olabilmek için aday adaylığını açıkladı.

Burak Alper Kuş
CHP İlçe Başkanı, belediye başkan aday adaylığını açıkladı

Yaklaşık 1 yıldır CHP Yatağan Başkanlığı görevini yürüten Kemal Özler, görevinden istifa ederek 2019 Mart’ında yapılacak olan yerel seçimlerde partisinden Belediye Başkan Adayı olabilmek için aday adaylığını açıkladı.

Parti binası önünde düzenlenen açıklamaya, daha önce adaylığını açıklayan CHP’li aday adaylarının yanı sıra partililer katıldı.

Özler, burada yaptığı konuşmada, Yatağan’a bir mühendis eli değmesi gerektiğini belirterek, “Diğer ilçelere baktığımızda turizm potansiyeli olmasına rağmen bunları etken bir şekilde kullanamıyoruz. Bunları etken şekilde kullanmak için yerel yönetimlere büyük işler düşmektedir. İlçemizin çok büyük sorunları var. Bu sorunları, bir bütün halinde ortak akılla çözebiliriz. Modern bir Yatağan yaratmak, Yatağan’ın ekonomik ve kültürel zenginliğini sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla katkı koymak için belediye başkanlığına adayım” dedi.

Aslen Dere Mahallesi’nden olan Özler, babasının memuriyeti nedeniyle Kavaklıdere’de doğdu. 1971 yılında Çanakkale Öğretmen Okulunu kazanan Özler, mezun olduktan sonra kazandığı Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Jeoloji Yüksek Mühendisliği bölümünü siyasi nedenlerden dolayı tamamlayamadı. 1977 yılında Ege Üniversitesi Yer Bilimleri Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümüne nakil olan Özler, 1984 Türkiye Kömür İşletmeleri Milas Bölge Müdürlüğünde mühendis olarak göreve başladı. Özler, daha sonra 2006 yılında Yatağan Bölge Müdürlüğü görevine atanırken 2008 yılında kamu görevinden emekli oldu. Emekliğinin ardından CHP’ye üye olan Özler, ilk kongrede ilçe yönetimi, bir sonraki dönemde de il yönetiminde yer aldı. Özler, 2017 yılından bu yana CHP Yatağan Başkanlığı görevini yürütüyor.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56