CHP Kadın Kolları, Kadın Hakları Günü’nü kutladı

CHP Yatağan Başkanlığı Kadın Kolları Başkanı Ulviye Kızıldağ, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Burak Alper Kuş
CHP Kadın Kolları, Kadın Hakları Günü’nü kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan Başkanlığı Kadın Kolları Başkanı Ulviye Kızıldağ, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Kızıldağ açıklamasında, kadın haklarına yönelik gelişmeleri borçlu oldukları Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyete minnet duyduklarını söyledi.

Türkiye’nin, Fransa, İtalya, Hırvatistan, Slovenya’dan 11, Romanya’dan 12, Bulgaristan’dan 13, Belçika’dan 14, Yunanistan’dan 15, İsviçre’den ise 36 yıl önce kadınlara seçme ve seçilme hakkını tanıdığını hatırlatan Kızıldağ, “5 Aralık 1934’te Atatürk bir kez daha tüm dünyaya örnek olacak bir karara öncülük etti ve kadınların siyasi hayatta seçme ve seçilme hakkı için harekete geçti. Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği günün 84’üncü yıldönümünü kutlarken bizlerin de Atatürk’ün bizlere verdiği değerlere layık olmamızı, haklarımızı almak için var gücümüzle mücadeleye devam etmemizi diliyor ve bu çok önemli günümüzü kutluyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER