CHP Kadın Kollarından, eşini döverek öldüren kocaya tepki

CHP Muğla Kadın Kolları, Menteşe ilçesinde, tartıştığı eşi, 27 yaşındaki Gökhan Günay tarafından feci şekilde dövülerek öldürülen iki çocuk annesi 26 yaşındaki Gizem Günay cinayetine, tepki gösterdi.

CHP Kadın Kollarından, eşini döverek öldüren kocaya tepki
 CHP Muğla Kadın Kolları Başkanlığı tarafından yazılı açıklamada, Menteşe ilçesinde Gizem Günay’ı döverek öldüren eşi Gökhan Günay’a en ağır cezanın verilmesini talep ederek, yaşanan olaya tepki gösterdi.

Konuyla ilgili yapılan yazılı basın açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizde her yıl yüzlerce kadın erkekler tarafından öldürülüyor. Kadınları hedef haline getiren Diyanetin fetvaları bu fetvaları benimseyen ve normalleştiren yetkililerin açıklamaları, devletin kadınlara annelik rolünü dayatması cinayet sebepleri arasında ilk sırada yer alıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda toplumun bilinçlendirilmesi, devletin tüm kurumlarının bu konuda hassasiyet göstererek üstüne düşen gerekli çalışmaları yapması bu cinayetlerin önlenmesinde en etkili yöntemdir. CHP İl Kadın Kolları olarak kadına yönelik her tür şiddeti kınıyoruz. Gizem Günay cinayeti davasında suçlunun en ağır cezayı alarak yargılanması konusunda davanın takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildirir, Gizem Günay’a Allahtan rahmet acılı ailesine sabır diler, herkesi bu konuda duyarlılık göstermeye davet ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2016, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95