CHP'nin kuruluş yıldönümü Yatağan’da kutlandı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 97'nci kuruluş yıldönümü Yatağan’da kutlandı.

CHP'nin kuruluş yıldönümü Yatağan’da kutlandı

Kutlamalar kapsamında CHP İlçe Başkanlığı binası önünden başlayarak Atatürk Meydanı'nın da son bulunan kortej yürüyüşüne aralarında CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz’in de bulunduğu partililer yoğun ilgi gösterdi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün "iki büyük eserimden biri" dediği CHP'nin 97'nci kuruluş yıl dönümü kutlamaları Yatağan’da renkli görüntülere sahne oldu. Kuruluş yıl dönümü etkinlikleri CHP İlçe binası önünden hareket eden kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüş Atatürk Anıtında son buldu. Etkinlikler Atatürk Anıtında gerçekleşen çelenk koyma töreniyle devam etti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralı dikkate alınarak düzenlenen törene CHP İlçe Başkanı Kemiksiz, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclisi üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Kemiksiz tarafından anıta sunulan çelengin ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Burada konuşan Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ozan Gürpınar, “Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile 2. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

Daha sonra parti binasında bir araya gelen partililer, pasta keserek partilerinin kuruluş yıldönümünü kutladılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90