CHP seçim bürosu törene açıldı

CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan’ın seçim bürosu, düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan Arslan, “Birlikte başaracağız, birlikte yöneteceğiz ve birlikte gelişeceğiz” dedi.

CHP seçim bürosu törene açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan’ın seçim bürosu, Açık Pazar Yeri girişindeki Sultan Otel’in altında düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, İYİ Parti İlçe Başkanı Sadet Kocasarı, Millet İttifakı üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Seçim bürosunun açılışında konuşan CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, 31 Mart yerel seçimleri için İYİ Parti ile ittifak anlaşması imzaladıklarını belirterek, “Gün, el ele ve gönül gönüle verme günüdür. Hep birlikte yorulacağız ama 31 Mart’tan sonra Yatağan’da belediye başkanlığını kazanmanın onurunu ve zaferini yaşayacağız” dedi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Kocasarı da, “Seçim kapsamında CHP ve İYİ Parti arasında yapılan görüşmeler neticesinde CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan’ı destekleme kararı aldık. Desteğimiz tamdır. Seçimleri, huzur, güven ve barış içerisinde geçmesini temenni ederim. Başta ülkemize, ilimize ve ilçemize hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

“Birlikte başaracağız, birlikte yöneteceğiz ve birlikte gelişeceğiz”

Yatağan’a hizmetin tek başına yapılamayacağını belirten Yatağan Belediye Başkan Adayı Arslan, birlikten kuvvet doğacağını belirterek, CHP ve İYİ Parti ilçe başkanlıklarının yaptıkları ittifaktan dolayı kutlayarak destek verenlere teşekkür etti.

Arslan, belediyelerin hizmet için var olduğunu ve hizmette ayrım olmadığını altını çizerek, “Ben bu şekilde davranacağım ve herkese hizmet edeceğim. Birlikte başaracağız, birlikte yöneteceğiz ve birlikte gelişeceğiz. Bu nedenle sizlerin desteğinizi bekliyorum. Hep birlikte olursak birçok şeyi kolaylıkla başarabileceğimizi göreceksiniz.” Dedi.

Güler yüzlü hizmet, şeffaf, denetlenebilir ve katılımcı bir belediye vadeden Arslan, “Belediyemiz her an için size hesap verecektir, çalışkan ve özverili olacaktır. Üretken olacağız, üreteceğiz, geliştireceğiz ve bölüşeceğiz. Ortak akıl ile belediyeyi yöneteceğiz ve birlikte hareket edeceğiz. Çevremizi tertemiz tutacağız, tertemiz bir ilçe vadediyorum. Bu işleri yaparken halkla bir bütün olmak zorundayız. Sizlerden gelen sorunları çözmeye çalışacağım. Beni aşan sorun olursa Osman Ağabeyim burada, onunla beraber çözeceğiz. Halk, ilçe belediyesi, büyükşehir belediyesi üçgenini çok iyi kuracağız” diye konuştu.

Arslan, büyükşehir belediyesi ve ilgili kurumlarla sağlam diyaloglar kuracaklarını belirterek, “Öncelikle Yatağan’daki otopark sorununu birlikte çözeceğiz. Burada çok büyük sorunlar yaşıyoruz. Yatağanımıza yeni bir otogar kazandırmak istiyoruz. Yine büyükşehir belediyemizle ortak çalışmalar sonucunda yapılacak hizmetler bunlar. Yeni bir belediye hizmet binası düşünüyoruz. Bu hizmet binasında banko ve servis sistemi olacak. Orada kapı dahi olmayacak. Benim kapım herkese açıktır. İnönü Bulvarı’nın yeniden düzenlenmesini sağlayarak orayı ticarete açacağız. Sizlerle görüşerek Pazar yeriyle ilgili konuya çözüm üreteceğiz. Benim dönemimde sinema, müzik ve tiyatro için Muğla’ya gitmeyeceğiz. Bunları Yatağanımızda çözeceğiz. Yerel ürünlerimizi tanıtacağız ve burada pazarlayacağız. Bunlarla ilgili festivaller ve satış yerleri düzenleyeceğiz” diye konuştu.

“Bizim için Yatağanlı herkes eşittir ve eşit olarak bizden muamele görür”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün de, belediye başkanlarının güven duygusunu yıkmaması gerektiğinin altını çizerek, vatandaşlardan kendilerine güvenmelerini istedi.

Yatağan’a en iyi hizmeti vermek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini vurgulayan Gürün, “Hizmet etmekten çekindiğimiz yok. Ama talepler ve ihtiyaçlar sonsuz ama imkanlar kısıtlı. O yüzden öncelikle toplumun ihtiyaç duyduğu hizmetleri, en yüksek seviyede vermemiz gerekiyor. İnşallah yakında yüzme havuzunu açacağız. Yüzme havuzu fikri Haşmet Işık’ındır. ‘Benim hayalim’ dedi ve biz de programa aldık. İmkanlarımız doğrultusunda daha iyi, yaşanabilir ve yaşam kalitesi yükselmiş bir Yatağan’ı hep birlikte yaratmaya çalışacağız. Bu konuda hiçbir şüpheniz olmasın. Bunu yaparken hiçbir ayrım yapmayacağız. Bizim için Yatağanlı herkes eşittir ve eşit olarak bizden muamele görür. Bizim felsefemizde ayrımcılık ve ötekileştirmek yok. Muğla’nın dağınık şekilde yerleşmesi beraberinde büyük bir yük getiriyor. Daha fazla altyapı yatırımı yapmamız gerekiyor. O yüzden altyapıyla ilgili sorunlar tespit edildi ve önemli yatırımlar yapıldı. Neredeyse 1 milyar liralık altyapı yatırımları için kredi aldık. Bu finansman desteğiyle önümüzdeki 5 yılda Muğla’nın bütün altyapı sorunlarını çözeceğiz” diye konuştu.

Yatağan’a yaptığı hizmetlerden dolayı Hasan Haşmet Işık’a teşekkür eden ve CHP Muğla Başkanı Adem Zeybekoğlu ise, “İnanın ki bütün büyükşehirlerden CHP’li belediyelere göç hızla artıyor. Bunun sebebi güler yüz, hizmet, insanların yaşamına saygı olduğundan dolayıdır. Osman Gürün ve Halil Arslan’a vereceğiz oy, pazardaki pahalılığa, işsizliğe, özgürlüğün kısıtlanmasına ‘dur’ demektir.

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışına geçildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68