CHP Yatağan İlçe Kongresi bugün gerçekleştirilecek

Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan İlçe Olağan Kongresi, bugün(Çarşamba) Yatağan Belediye Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek. CHP’nin kongreye tek adayla gideceği öğrenildi.

CHP Yatağan İlçe Kongresi bugün gerçekleştirilecek
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan İlçe Kongresi, 18 Kasım Çarşamba günü, saat 12.00’da Yatağan Belediye Toplantı Salonu’nda yapılacağı duyuruldu. Mevcut İlçe Başkanı Kamil Genek’in adaylığı ile gidilecek olan seçimde, delegelerin oyları ile partinin yeni ilçe başkanı seçilecek.

İlçe Başkanlığı’na 4. kez adaylığını koyan Genek, kongre gününde delegelerin demokratik şekilde oylarını kullanarak, sonucu belirleyeceklerini söyledi. Sakinlik ve sükûnet çağrısında bulunan Genek, tüm CHP'lilerin birbirlerine anlayış çerçevesinde yaklaşmasının doğru olduğunu belirterek, CHP'ye yakışan bir kongre yaşanacağına inandığını dile getirdi.

Partinin 2007 yılından beri ilçe başkanlığı görevini sürdüren Genek, “ Kongrenin sonucunda kazanan CHP olacak. Önümüzdeki seçimlere en güçlü şekilde girmek için omuz omuza hareket edeceğiz” dedi.

Genek, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gerçekleştirilecek olan kongremizde, Muğla Milletvekilimiz Akın Üstündağ’ın divan başkanı olması bekleniyor. Ayrıca kongremize, Muğla milletvekilleri, İl Başkanımız Mürsel Alban, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Belediye Başkanımız Hasan Haşmet Işık, diğer ilçelerin ilçe başkanları ve belediye başkanları da katılacak. Kongrede, ilçe başkanının yanı sıra 12 asil, 12 yedek yönetim kurulu üyesinin yanı sıra 30 ile delegesi belirlenecek. Tüm halkımızı ve partililerimizi, CHP Yatağan İlçe Başkanlığı’nın 18 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan olağan kongresine davet ediyorum. “

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68