CHP’den 8 Mart’ta çelenkli kutlama

CHP Yatağan Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Atatürk anıtına çelenk sundu.

CHP’den 8 Mart’ta çelenkli kutlama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Atatürk anıtına çelenk sundu.

Törene, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan ve partililer katıldı.

Çelengin anıta sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okuyan CHP’liler adına konuşan CHP Yatağan Kadın Kolları Başkanı Ulviye Kızıldağ, 8 Mart’ta Türkiye’deki kadınların eşitlik isteklerini daha yüksek sesle dile getirdiğini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün birçok Avrupa ülkesinden önce kadınlara seçme ve seçilme hakkını verdiğinin altını çizen Kızıldağ, “Bizler hem çok değerliyiz hem de görevimiz çok ağır. Ülkenin geleceği çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği bizim elimizdedir. Bizler Atatürkçü, çağdaş, çalışkan, dürüst, ailesine, vatanına ve milletine yararlı, en önemlisi de sevgi dolu gençler yetiştirelim ki ülkemizin bir geleceği olsun ve Atamız rahat uyusun” diye konuştu.

Törenin ardından, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Halil Arslan tarafından kadınlara çiçek verildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER