22 Haziran 2018 Cuma

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

CHP’li Alban, Kavaklıdere Belediye Başkanı’nı tarafsızlığa davet etti

Kavaklıdere Belediye Başkanlığı hizmet binasına 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği ve cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili referandum için “Evet” pankartı asıldığını iddia eden CHP Muğla Başkanı Mürsel Alban, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir’i tarafsız olmaya davet etti.

25 Mart 2017 Cumartesi 13:06
Bu haber 980 kez okundu
CHP’li Alban, Kavaklıdere Belediye Başkanı’nı tarafsızlığa davet etti

 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği ve cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili referandum öncesinde Muğla’daki siyaset de kızışmaya başladı. “Evet” ve “Hayır” cephesi arasında her platformda süren tartışmalar, belediyelere taşındı.

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Başkanı Mürsel Alban, AK Partili Mehmet Demir’in belediye başkanlığını yaptığı Kavaklıdere Belediyesi’nin, referandum öncesinde belediye hizmet binasına “Evet” pankartı astığını iddia ederek, Demir’i tarafsız olmaya davet etti.

Konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yayınlayan Alban’ın açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye, 16 Nisan'da geleceği ile ilgili önemli bir kararı vereceği referandum sürecine giderken iktidar devletin bütün imkanlarını kullanmakta, hatta 18 Mart Çanakkale Zaferi törenlerini bile kampanyalarına alet etmektedir. Farklı şehirlerde hayır kampanyası yapan vatandaşlarımıza, araçlarına, salonlarına sözlü ve fiziki saldırılar yapılırken Muğla Kavaklıdere ilçemizde Belediye Başkanı kararımız evet yazısını belediyenin binasına asmaktadır. Daha Referandum sonucu belli olmadan Resmi Kurumların bu şekilde tutum sergilemeleri önümüzdeki sürecin nasıl olabileceğini, nelerin yapılabileceğini açıkça ortaya koymaktadır.

Kavaklıdere Belediye başkanını 16 Nisan referandum sürecinde tarafsız olmaya HAYIR oyu verecek vatandaşlarımıza da saygı duymaya davet ediyorum. Ayrıca resmi kurumlarda propaganda yapılmaması kuralına uymayan Belediye Başkanı'nı bir an önce o evet yazan pankartı indirmeye davet ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan vatandaşlarımız demokratik parlamenter sistemin devamı ya da bakanlar kurulu yetkilerini bile bir kişiye veren başkanlık sistemini 16 Nisanda oylayacaklar. Bu süreçte hayır diyen vatandaşlarımıza terörist diyen, toplumu kutuplaştıran ve devletin imkanlarını propaganda için kullanan siyasileri kınıyor, herkesin demokratik, eşit bir ortamda özgürce oylarını kullanabileceği ortamın yaratılması gerekliliğine inanıyorum.”

Alban, konuyla ilgili CHP Kavaklıdere Başkanlığı’nın Kavaklıdere Kaymakamlığı’na başvuruda bulunduğunu ve buna rağmen pankartın belediye hizmet binasında asılı olduğunu iddia ederek, pankartın indirilmesiyle ilgili taleplerini yinelediklerini kaydederek, “Başkanlık adı altında TBMM'nin neredeyse bütün yetkilerini bir kişiye veren, denetlenemeyen yetkilerle donatan sisteme karşı vatandaşlarımızın HAYIRLI bir karar vereceğini 16 Nisan'da hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV