CHP’li Aldan ve Alban’dan AK Partili Öztürk’e tepki

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve CHP İl Başkanı Mürsel Alban, partileri hakkında açıklamaları basında yer alan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’e, yaptıkları basın açıklamasıyla cevap verdiler. Aldan ve Alban’ın ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarda ortak söylemleri ise, “Sözde çevreci milletvekili, emek ve emekçi kelimelerini aynı cümlede kullanarak bizleri mutlu etti” oldu.

CHP’li Aldan ve Alban’dan AK Partili Öztürk’e tepki
 Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve CHP İl Başkanı Mürsel Alban, yaptıkları yazılı basın açıklamasıyla, partileri hakkında açıklamaları basında yer alan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’e cevap verdiler. Aldan ve Alban’ın ayrı ayrı yaptığı açıklamalarda, Öztürk’e sert eleştirilerde bulunuldu.

Aldan, Öztürk’ün basında yer alan iddialarına cevap vererek, “Sözde çevreci milletvekili, emek ve emekçi kelimelerini aynı cümlede kullanarak bizleri mutlu etti” dedi.

Öztürk’ün çevre duyarlılığını ‘sözde’ olarak yorumlayan ve 2013 yılında Bodrum’da kendisinin de katıldığı modern atık depolama projesinin daha sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi’nce yapılacak olması nedeniyle karşı çıktığını iler süren Aldan, “Bundan böyle Muğla’da kıyıların talan edilme ve sahillere Pina Yarımadasındaki gibi rant binaları dikilmesi gibi girişimlerde de aynı duyarlılığı gösterip göstermeyeceğini dikkatle izleyecek ve keyfiyeti hemşehrilerimizin takdirine sunacağız” diye konuştu.

Aldan, Öztürk’ün mesaisini CHP ve CHP Genel Başkanı ile Muğla Büyükşehir Belediyesi faaliyetlerine harcama adına sözde çevreciliğe ve emek savunuculuğuna soyunmasına gerek olmadığını savunarak, şunları söyledi:

“Seçim zamanı ücretsiz olacağını taahhüt ettikleri Göcek 2 Tüneli ne zaman açılacak da Deli Dumrul Soygunundan kurtulacağız? Yine örneğin Yatağan-Milas çıkışındaki duble yol neden bir an önce bitmiyor da insanlarımız kazalarda ölüp duruyor? Turizmci otel açamaz durumda iken, krizin çözümü için kılını kıpırdatmayan Turizm Bakanına bölge milletvekili olarak söyleyeceği bir söz ve talebi var mıdır? Gerçek emek savunuculuğu binlercesi işsiz kalacak turizm emekçilerinin yanında olmak değil mi? Emekten yana olanlar 2008’deki münferit bir olayın peşine takılmak yerine, bugün genç nüfustaki işsizlik oranının yüzde 18 olduğuna kafa yorarlarsa millet için daha iyi olmaz mı?”

Alban ise, Öztürk’ün belki de ilk defa emek ve emekçi terimlerini bir arada kullandığını iddia ederek, bir dönem Datça Başkanlığı’nda çalışan personelin tüm haklarının tarafına ödendiğini söyledi.

Alban, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Ankara'da bırakın gündemi takip etmeyi saraydan aldıkları talimatlarla herşeye evet oyu veren vekiller Muğla'da sanal gündemlerle vatandaşlarımızın aklını karıştırmaya çalışmaktadır. Oysa Türkiye’nin terörden, turizme kadar birçok çözülmesi gereken sorunu vardır. İzlenen yanlış dış politikalar, oylarını arttırmaya dayalı izlenen siyaset, verilen tavizlerle ülkemizin içinde bulunduğu durum ortadır. Türkiye Büyük Millet Meclisi sıralarında Muğla’yı temsil eden bir milletvekilimizden bu sorunlarla ilgili çalışmalar yapmasını, çözüm önerilerini sunmasını beklemekteyiz. Öncelikle CHP Genel Başkanı'mız sayın Kemal Kılıçdaroğlu Nihat Öztürk'ün muhatabı değildir. Emek ve emekçi kelimelerini cümle içinde kullanabilen sayın vekile 14 yıldır iktidarda olan bir partinin vekili olarak işçiler ve emek mücadelesi veren vatandaşlarımız için ne yaptınız sorusuna cevap vermesini istiyoruz. Dünyanın en pahalı mazotunu çiftçiye kullandırmıyor musunuz? İşçi ölümlerinde ülkemiz kaçıncı sırada? Soma'daki maden kazasına bu işin fıtratında var diyen, işçiyi yerde tekmeleten kim? Sayın vekil son soru ekmek kaç para?”

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95