CHP’li Girgin: “Hak haksızlıktan yücedir, 23 Haziran’da hak yerini bulacak”

İstanbul seçimleri için bazı değerlendirmelerde bulunan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “Program çerçevesinde çalışmalarımız devam ediyor. CHP Emek Bürosu üyeleri olarak kâh sendikalar ve emekçiler ile buluşuyoruz, kâh ilçe örgütlerimizle birlikte vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Haklıyız ve bunun pozitif karşılığını saha çalışmalarında çok net görüyoruz” dedi.

CHP’li Girgin: “Hak haksızlıktan yücedir, 23 Haziran’da hak yerini bulacak”

Bayramda milletvekillerinin kendi bölgelerinde olacağını söyleyen Girgin “Bayram sonrası İstanbul programı devam edecek, bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Ramazan bayramını kutlarım” dedi.

Girgin şunları söyledi:

“Ekrem İmamoğlu 31 Mart seçimlerinde belediye başkanlığını kazandı ancak 6 Mayıs’ta YSK halkın iradesini yok saydı. Eğer iktidar partisi, bu seçimi kazansaydı, seçim iptal olmayacaktı. İstanbul seçimlerinin iptali, her şeyden önce bugüne kadar yapılan bütün seçimlere olan güveni sarsmıştır. YSK gerekçe değil adeta itirafname yazarak AKP'nin talimatıyla seçimi iptal ettiğini itiraf etmiştir. Geldiğimiz noktada millet geçim derdinde ama iktidar seçim derdindedir.16 milyonluk şehrin vaktini harcıyorlar. Memleketin vaktini harcıyorlar. Yazıktır, günahtır! 31 Mart seçimlerinde İstanbullu mazbatası çalınan Ekrem İmamoğlu’nun hakkını teslim etmek için yeniden sandığa gidecek ve İmamoğlu’nu yeniden seçecektir.

Biliyoruz ki artık mesele Ekrem İmamoğlu meselesi değildir, memleket meselesidir, haksızlığa karşı hakkı teslim etme ve haklıya sahip çıkma meselesidir. Ve yine iyi biliyoruz ki, artık bu seçim, bir demokrasi seçimidir. Halkımız demokratik bir ülkeyi, başka hiç bir şeye değişmez.

Türkiye’nin her yerinden insanlarımız Ekrem İmamoğlu’na destek olmak için banka kuyruklarına giriyorsa ve hangi görüşten olursa olsun gittiğimiz her yerde İmamoğlu’na haksızlık yapıldığını konuşuyorsa bu seçimin kazananı çoktan bellidir. Vatandaşlarımızın ferasetine güveniyoruz, vicdanına güveniyoruz.

Seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanımızın kısa zamanda yaptıkları da yapacaklarının teminatıdır.

İsrafın olmadığı, hak, hukuk ve adalet anlayışı içinde sevgiyle, güler yüzle, insanların mutlu yaşadığı bir İstanbul hedefine sayılı günler kaldı. Gittiğimiz her yerde ‘’Ekrem İmamoğlu’’ etkisi dalga dalga büyümekte.

Çocuklar, gençler, kadınlar ve her yaştan insanlarımız ve hatta siyasetle ilgilenmemiş olan nice insanlarımız da yapılanın vicdana sığmadığını görüyor ve söylüyor. Vicdan terazisinde, yapılan haksızlıkları tartıyor ve sonuçta yüksek bir oranla 23 Haziran’da hakkı teslim edeceğiz diyor. Ayrıca vatandaşlarımız İmamoğlu için ‘’bütün toplumu kucaklıyor, ayrım yapmıyor, seviyor, gülüyor, geleceğe yapıcı yaklaşıyor ve samimi davranıyor’’diye güvenerek bağrına bastığını söylüyor.

Bir siyasetçinin en büyük sermayesi sözünün inanılırlığı ve güvenilirliğidir.

Erdoğan bu vasfını kaybetmiştir. Artık kendisinin bile inanmadığı yalanlarına koca bir ülkenin inanmasını beklemektedir. Oylar çalındı şeklinde beyanat verirken, İstanbul seçimlerinde en ufak şaibe olmadığını, bir iki maddi hata dışında bir sorun olmadığını kendi de çok iyi bilmektedir. Ülkede en büyük sorun şu an ekonomik kriz ve işsizlik iken, Türkiye'nin seçimleri gündeminden düşürüp ekonomiye yönünü dönmesi gerekiyor iken, ısrarla İstanbul seçimlerine kilitlenmiştir. Piyasa durgun, dolar almış başını gidiyor, pazarda meyve sebze fiyatları el yakıyor, millet geçim derdinde, millet aç, ama sarayın mutfağında ekonomik kriz yok. Tok açın halinden anlamazmış. İktidarı elinde bulunduranlar milletin halinden anlamıyor.

Varsa yoksa kendi gelecekleri.

İşte bu yüzden İstanbul seçimi bir milattır, bir kırılma noktasıdır, karanlık tünelden önce son çıkıştır.

Bu seçimden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Geleceğe dair umudumuz var ve biliyoruz ki her şey çok güzel olacak.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68