CHP’li milletvekillerinden Yatağan çıkarması

CHP’nin Muğla milletvekillerinin tamamı Yatağan ilçesine gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.

CHP’li milletvekillerinden Yatağan çıkarması
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla milletvekilleri Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir, beraberinde partilerinin İl Başkanı Mürsel Alban ile birlikte Yatağan ilçesine gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Heyet, ziyaretleri kapsamında ilk önce Yatağan Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Yardımcısı Tarcan Oğuz ve belediye personelleri tarafından karşılanan heyet, sonrasında ise partilerinin ilçe başkanlığını ve Yatağan Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Heyet, parti binasında CHP Yatağan Başkanı Kamil Genek, partililer, Muhtarlar Derneği’nde ise Dernek Başkanı Nizamettin Arıkan ve muhtarlar tarafından karşılandı.

CHP’li milletvekilleri ve il başkanı, parti binasında partililere ve vatandaşlara seslendi.

“Biz Atatürk’ün askerleriyiz”

İl Başkanı Alban, milletvekilleri ve il başkanlığı olarak tüm ilçeleri kapsayan bir program düzenlediklerini ve bu program kapsamında ilçeleri gezdiklerini söyledi. CHP’nin seçimden seçime sahaya çıkmadığını ve her zaman meydanlarda olduğunu belirten Alban, “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde atılan kurşun, cumhuriyetin kalbine ve Atatürk ilkelerine atıldı. Biz buna göz yumamayız. Her zaman partilimizin arkasında dimdik durmalıyız. Kimseden korkumuz yoktur. Kurşuna pabuç bırakmayız. Biz Atatürk’ün askerleriyiz” dedi.

“PKK’nın hala ölüm listesinde olan biriyim”

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, CHP’nin cumhuriyeti kuran parti olduğunu söyledi. CHP ile terör örgütlerini bir arada gösterilmeye çalışıldığını anlatan Aldan, buna tepki göstererek, “Yakın gelecekte, hiç ümit etmiyorum ama muhtemelen çok daha vahim olaylarla yüz yüze geleceğiz. Kendi başbakanı ve bakanları da o zaman o cenazelere giremeyecekler. Şimdiden CHP ile şehit yakınları ve gaziler arasına mesafe koymaya çalışıyorlar. Cumhuriyet savcısı olarak yıllarca PKK ile mücadele etmiş bir insanım. PKK’nın hala ölüm listesinde olan biriyim. CHP, PKK ile ilişkilendirilirse benim o partide ne işim olur. Bu tip yaftalara kimse alet olmasın” diye konuştu.

“Bunları yaptıkları, dış politikayı bitirmek”

CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, hükümetin CHP ile uğraşmak yerine dış politikayı düzeltmek için çabalaması gerektiğini kaydetti. AK Parti’nin iktidar dönemlerinde, ülkelerin sözde Ermeni soykırımı tasarılarının kabul edilmesinde büyük bir artış yaşandığının altını çizen Üstündağ, “Amerika, İsviçre, Fransa ve şimdi de Almanya. Almanya bizim geçmişten gelen müttefikimiz. Almanya’nın bile bunu kabul etmiş olması, dış politikada geldiğimiz noktayı özetliyor. Buna da inanmayan varsa, Muhammet Ali’nin cenazesine baksın. Cenazede yüzüne bakan yoktu. Zaten apar topar geriye geldi. Bunları yaptıkları, dış politikayı bitirmek, içeride de hukuk, eğitim sistemi gibi birçok şeyi bitirmektir” ifadesinde bulundu.

“Biz onların oyunlarını bozduk”

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, kendisinin Cezaevi Komisyonu üyesi olduğunu ve geçen yıl 200 cezaevini dolaşarak bin 600 kader mahkumunun dertleriyle ilgilendiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekili dokunulmazlıklarının kalkmayacağını tahmin ettiğini iddia eden Demir, “Dokunulmazlar kaldırılmasaydı, Cumhurbaşkanı ‘ben bunu kullanırım, algı operasyonu yaparım’ diyerek, CHP’nin teröristlere yardım ettiğini söyleyeceklerdi. Ama biz onların oyunlarını bozduk. Dokunulmazlıklar kalktı. Bunların da planları bozulunca konuyu saptırdılar. Cezaevlerine düşen kim olursa olsun artık devletin güvencesi altındadır. Ona zulüm ve işkence yapamaz. Eğer yaparsa, insandan yana olan CHP’nin milletvekilleri, olayları takip eder” diye konuştu.

Konuşmaların ardından heyet, çarşıyı gezerek pazar esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95