CHP’li Özcan: “Hükümet acil olarak gerçekçi bir bütçe yapmalıdır”

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Yatağan’a gerçekleştirdiği ziyarette koronavirüs salgınıyla oluşan ekonomik sorunların çözümü için hükümetin acilen yeni bütçe oluşturması gerektiğini söyledi.

CHP’li Özcan: “Hükümet acil olarak gerçekçi bir bütçe yapmalıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Suat Özcan, partisinin Yatağan başkanlığını ziyaret etti. Özcan’ı, İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, belediye meclisi üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ve partililer karşıladı.

Özcan, burada yaptığı açıklamada, bir süredir Muğla’da olduğunu belirterek, “Nisan ayında yasama çalışmalarına biraz ara verdim. Çünkü koronavirüs vakaları ve bundan kaynaklı ölümler biraz çıkış yapmaya başlamıştı. Bu nedenle Muğla’ya geldim ve tüm ilçelerimizi dolaşmaya başladım. Bu sayede ilçelerimizin genel durumları hakkında bilgiler edindik. Geçen hafta itibarıyla tüm ilçelerimizi tamamladım. Virüsün etkisinin azalması ve normalleşme sürecinin başlamasıyla, Ankara’ya dönmeden önce birkaç ilçemizi yeniden ziyaret ediyorum” dedi.

Salgının son günlerde yavaşladığına daire bir görüntünün oluştuğunu kaydeden Özcan, “Salgın belki artık yavaşlıyor ve geriye gidiyor gibi bir görüntü içerisinde. Asla, tedbirler açısından böyle düşünmememiz lazım. Tek bir vaka görülmez hale gelene kadar bu tedbirlere dikkat etmemiz lazım. Bunun yanı sıra artık ikinci bir önemli kısım var. Ülke ekonomisi olarak çok sıkıntılı bir döneme girdik. Üretim zayıfladı ve insanlar işsiz kaldı. Çünkü özellikle birçok işletmeler geçici süreyle kapandı. Bundan sonra da bütün işletmeler kapasitelerini düşürecek. Artık işletmeler neredeyse yarı kapasitede çalışacak. Bu da ayrı bir işsizlik getirecek. Çünkü işletmeler 10 işçi yerine 5 işçi çalıştırarak ayakta kalabilecek. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde işsizlik ve ekonomik sıkıntılar, salgın sorunundan sonra bizleri bekleyen en önemli sorunlardır. Biz acil olarak hükümetin gerçekçi bir bütçe yapması gerektiğini ve herkesin ihtiyacı olan nakdi desteği yeniden gözden geçirerek vatandaşımızı rahatlatmalıdır. Bunca sıkıntının ardından bir de ekonomik sorunların gelirse, vatandaşımızın bunun üstesinden gelmesi çok zor gözükmektedir” diye konuştu.

Özcan, daha sonra beraberindeki heyetle, Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan, Yatağan Muhtarlar Derneği Başkanı Kemalettin Uslu, S.S. 20 No’lu Yatağan Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ender Çelik’i makamlarında ziyaret etti.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68