“CHP’nin 36’ncı kurultayı hayırlı olsun!”

Son milletvekili seçimlerinde Muğla CHP’den Milletvekili Aday Adayı olan Yeminli Mali Müşavir Ali Irgat, kurultay öncesi CHP Genel Merkezini ziyaret ederek, üst düzey bazı yöneticilerle çeşitli temaslarda bulunmuştu.

“CHP’nin 36’ncı kurultayı hayırlı olsun!”
Gerçekleştirilen CHP 36. Kurultayı’nda, Genel Başkanlık için mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce yarıştılar. Seçim boyunca Genel Başkan adayları ve eşleri hep yan yana ve samimice oturdular. Delegelerden, Kılıçdaroğlu 790, Muharrem İnce 447 oy aldılar. Kurultay bitti ama tartışmaları hala devam ediyor.

Özellikle Muharrem İnce’ye verilen 166 imzanın 49 tanesinin “mükerrer” yani geçersiz imza sayılması, kurultay ortamını gerdi. Hele bu tartışmanın genel başkan adaylarının konuşmaları sonrasında yapılması, haklı olarak Divan Başkanlığı görevini yürütenlerin tüzüğe hakim olmadıkları ve beceriksizce davrandıkları şeklinde değerlendirildi… Sonradan bu problemin çözülmesine, normal seçimlerin yapılmasına rağmen, bu olaylara çanak tutan yandaş medyada Muharrem İnce’nin suçlamaları hala devam ediyor.

Bu arada, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 60 kişilik “Parti Meclisi” seçimi öncesinde verdiği anahtar listeyi, 10 partili isim delerek PM’ne girmeyi başardı. Yani, böyle tartışmalara rağmen, sadece CHP’ye özgü olan ve son derece demokratik seçimlerle bir CHP Kurultayı daha sona erdi…

Gazetemize bu 36. Kurultayı değerlendiren sayın Ali Irgat şöyle dedi:

“Öncelikle partimizin 36. Kurultayı vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun. Çok demokratik bir şekilde geçtiğini düşündüğüm bu kurultayımızda da, bazı ufak-tefek tartışmalar vardı. Bunlar normaldir de, bizi bunlardan dolayı şiddetle eleştiren partilere baktığımızda ne görüyoruz? Sadece bir genel başkan adayı, bu adayın hazırladığı sadece tek bir listeyi delegelerin ellerine tutuşturup, ‘Alın bunları, bizi seçin’ deniliyor. Bu mu demokrasi, bu mu sosyal adalet, bu mu parti anlayışı? Böyle demokratik seçim mi olur? Bizler devlet kadrolarından emekli olarak geldik, biz bunun adına ‘seçim’ değil, ‘atama’ deriz.

Kurultay öncesi bazı işlerim için Ankara’ya gitmiştim. Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu ile 1985 ile 1990 yıllarında Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanımız iken tanışıyorduk. Çok sevdiğim eski Genel Müdürüm Akif Hamzaçebi ile birlikte 9 Ocak 2018 Salı günü Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki makamında ziyaret ettik. Genel Başkanım görüşmemizde partimizin Muğla ile ilgili düşüncelerimi kendisiyle paylaşmamı istedi ve bu doğrultuda son derece olumlu karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Genel Başkanım bu görüşmemizden son derece memnun olduğunu belirterek şahsıma teşekkür etti. Genel Başkanımızın odasından çıkışta Bülent Tezcan, İlhan Kesici, görevden alınan Beşiktaş Belediye Başkanımız Murat Haznedaroğlu ve Muğla CHP eski Milletvekilimiz Fahrettin Üstün ile de sohbetlerimiz oldu. Hepsinin gözünde iktidar umudunu görerek Ankara’dan ayrıldım.”

Sakin Koşar

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 07:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47