CHP’nin Yatağan adayı belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Yatağan Belediye Başkan Adayı Avukat Halil Arslan oldu.

Burak Alper Kuş
CHP’nin Yatağan adayı belli oldu

Yatağan’daki Cumhuriyet Halk Partililerine (CHP) meraklı bekleyişi, Parti Meclisi’nin 16 Ocak’taki toplantısı ile sona erdi. CHP Belediye Başkan Adaylığı için 8 aday adayının yarıştığı Yatağan’da, aday olarak Halil Arslan’ın ismi açıklandı.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın da aday adayı olduğu isimlerin arasından sıyrılan ve 31 Mart’taki seçimlerde aday olarak vatandaşın huzuruna çıkacak Arslan, muhabirimize yaptığı açıklamada, “Daha önce de aday adayı olmuştum. Bu kez şans benden yana oldu ve Parti Meclisi’nin teveccühü ile Yatağan Belediye Başkan Adayı olarak açıklandım. Beni bu göreve layık gören Genel Başkanımıza ve Parti Meclisi üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Arslan, birlik mesajı vererek, “CHP’nin Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı olarak 8 aday yarıştık. Bu bir demokrasi şölenidir. Bütün adaylarımız birbirinden kabiliyetli ve başarılıdırlar. Hepsi de Yatağanımızı yönetebilecek potansiyele sahiptirler. Fakat Parti Meclisi bu kez benden yana görüş bildirmiştir. Bütün aday adayı arkadaşlarım ve vatandaşlarımızla birlikte Yatağan için çalışmak istiyorum. Daha güzel ve yaşanabilir Yatağan için bütünleştirici bir politikayla çalışacağız. Amacımız benim ya da başkasının kazanması değil, Yatağan’ın kazanmasıdır” diye konuştu.

Öte yandan, CHP Parti Meclisi, Muğla’nın Ortaca ilçesinin Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Sertkaya’yı, Köyceğiz ilçesinin Belediye Başkan Adayı olarak ise Hüseyin Erol’u açıkladı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER