Cinaz: “Vekil olmak mecliste oturmak değil!”

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler için Muğla Milletvekili Aday Adayı olan Prof. Dr. Peyami Cinaz, aday olması nedeniyle bir açıklama yaptı. Cinaz, “Milletvekili olmak, mecliste oturmak değil, halkın içinde olup sorunlara çözüm aramaktır” dedi.

Cinaz: “Vekil olmak mecliste oturmak değil!”
7 Haziran 2015 genel seçimlerinde MHP’den Muğla milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Peyami Cinaz, aday adaylığı süreci hakkında bir açıklama yaptı. Aslen Yatağan’a bağlı Bozüyük Mahallesi’nden olan Cinaz, bölgenin sorunlarını çok iyi bildiğini ve milletvekilliğinin sadece mecliste oturmak olmadığını belirterek; “Muğla halkına hizmet etmek, beni bugünlere getirenlere şükran borcumu ödemek, bu topraklara hizmet etmek için aday oldum. Yeryüzü cenneti olan Muğlamızın daha fazla hizmet alması, yıllardır süre gelen sorunlarının çözülmesi için siyasette yer alma gereksinimi duydum. 7 Haziran 2015 seçimleri Türkiyemiz için önemli kararların alınacağı bir vekil topluluğunun oluşturulacağı bir seçim, bu nedenle çok önemli. Bu önemli süreçte ülkemizin geleceğinin şekilleneceği mecliste yer almak istiyorum. Federasyon konusunun tartışıldığı şu günlerde herkesin ülkemizin bütünlüğü için elini taşın altına koyması gerekiyor. Bir Türk Milliyetçisi olarak ben üstüme düşen görevi yapmak için aday adayı oldum, başta Yatağanlı hemşerilerimiz olmak üzere tüm Muğlalıların desteklerini bekliyorum. Ayrıca geçtiğimiz günlerde PKK’lar tarafından İzmir Ege Üniversitesi’nde katledilen Fırat kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. İzmir’de bile bu tür elim olayların yaşanması düşündürücü bir olaydır. Tüm bu olanlara hep birlikte dur demek için halkımızdan destek istiyorum” dedi.

Not: Gazetemiz köşe yazarlarından Turgay Mutlu’nun Prof. Dr. Peyami Cinaz ile yaptığı röportaj gazetemizin 4 Mart 2015 tarihli sayısında yer alacaktır.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 22:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68