18 Haziran 2018 Pazartesi

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Deveci, “İstişareler sonucu adaylığımı açıklıyorum”

AK Parti Yatağan Başkanlığı’nın 15 Eylül’de gerçekleştireceği 6’ncı Olağan Kongresi için mevcut başkan Ali Tekin’in karşısında adaylığını açıklayan Yusuf Kubilay Deveci, Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret etti.

15 Eylül 2017 Cuma 11:28
Bu haber 849 kez okundu
Deveci, “İstişareler sonucu adaylığımı açıklıyorum”

 Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret eden AK Parti Yatağan Başkanlığı’nın 6’ncı Olağan Kongresi Başkan Adayı Yusuf Kubilay Deveci, İmtiyaz Sahibi Ferit Topaloğlu ve muhabir Burak Alper Kuş ile görüştü.

Yaklaşmakta olan kongre öncesinde tabandan gelen yoğun istek üzerine kongrede aday olduğunu açıklayan Deveci, burada yaptığı açıklamada, “Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019 seçimlerine metal yorgunluğa uğramış teşkilatlarla gidilmeyeceğini ve tabanda halkla barışık, halkın derdine çare olacak dava arkadaşlarımızla yürüme direktifini referans alarak yoğun istişare sonucu adaylığımızı halkımıza ilan ediyoruz” dedi.

Deveci, önceliklerinin ilçe teşkilatında birleştirici üslup ve dava kardeşliği hukukunu sağlayarak birlikte siyaset yapma geleneğini yeniden icra etmek olacağının altını çizerek, “Partililerimizle istişare kültürünü yeniden tesis ederek teşkilatımızı güçlü bir cazibe merkezi haline getirmek en önemli hedefimiz olacaktır. Yaşlısı, genci tüm partililerimizi bağrımıza basıp, gerek genel gerekse yerel seçimlerde reisimize Yatağan’dan zaferler hediye etmek ve yine hizmeti Ankara'dan Yatağan'a akıtmak temel amacımız olacaktır” diye konuştu.

AK Parti Yatağan’ın yeni ve dinamik bir kadroya ihtiyaç duyduğunu aktaran Deveci, şöyle konuştu:

“AK Parti İlçe Başkanlığı’na adaylığımızın temel amacı, Yatağan’ın cazibe merkezi olmaktan uzak yönetimsel hataların olduğunu düşündüğümüz için hükümetin gücünü Yatağan’a, halkımıza nasıl pratik bir şekilde getirebiliriz derdimiz bu. Ancak mevcut ilçe başkanlığı yapmış kardeşimizle beraber yönetimde bulunmamıza rağmen geçen 3 yılda çok ciddi bir fayda sağlayamadık. Teşkilat içerisinde istişare kültürünün de olmamış olması tekrar ilçe başkan adayının seçilirken il başkanı tarafından istişare edilerek Yatağan delegelerine halka Yatağan’ın önde gelenlerine sorulmadan keyfi bir karar almış olması, bizi teşkilatçılar olarak derinden üzdü. Bu da bizim iç problemimiz olarak karşımıza çıktı. Tabi biz Yatağan’da demokrasiye inanan insanlarız. Olabildiğince istişareyi seven ve ortak kanaat ile yol yürümeye gayret ederiz, bunu göremediğimiz için buna bir tepki olarak da AK Parti dinamik bir yapının oluşması için her kesimi kucaklayan, kimseyi ötelemeyen, geçmişte başkan adaylığı yapmış, ilçe başkanlığı yapmış abilerle, büyüklerle gerek Güner Ateş gerek Ali Rıza Yukacı gerekse daha önce Mustafa Toksöz gibi Mehmet Şener kurucu başkanımız istişareler yaparak bu huzursuzluğun bir an önce giderilmesi gerektiğini düşündük ve Yatağan kongremizde adaylığımızı ilan ettik.”

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV