“Diktatör bozuntusu” sözünü Kılıçdaroğlu’na iade ettiler!

AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

“Diktatör bozuntusu” sözünü Kılıçdaroğlu’na iade ettiler!
 AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle gittiği Muğla Adliyesi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adliye binası önünde basın açıklaması yapan Küreci, cumhuriyet tarihindeki ilk kez cumhurbaşkanının millet tarafından seçildiğini belirterek, yüzde 52 oyla doğrudan seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diktatörlükle itham edilmesinin talihsiz bir açıklama olduğunu vurguladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, parti kurultayında ve TBMM grup toplantısında yaptığı açıklamaların yanı sıra sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsiyet haklarına saldırı kastıyla hakarette bulunduğunu belirten Küreci, “Halkın oylarıyla seçilmiş üstelik yüzde 52 gibi bir oy oranıyla bizzat milletin takdiriyle göreve getirilmiş olan Sayın Cumhurbaşkanımıza akla mantığa sığmayacak şekilde diktatör demek, siyasi ahlak bir tarafa, hiçbir ahlaki değere sığmayacak söylemlerde bulunmak, adeta çamur at tutmazsa izi kalsın anlayışıyla hareket etmenin en güzel örneğidir” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının, Erdoğan’ın onur ve saygınlığına yönelik ağır ifadelerden oluştuğunu kaydeden Küreci, şunları söyledi:

“Genel başkan şunu iyi bilmelidir ki, siyasi başarısızlıklarının üzerini, her fırsatta seçilmiş bir Cumhurbaşkanına saldırarak örtemez. Bu hakaretler ve siyasi ahlaka aykırı söylemlerin karşılığı milletimizce mutlaka verilecektir. Bizler bugün bir hukuk devletinde bu derece haddi aşan sözlerin karşılıksız kalmaması gerektiğini düşünüyoruz. Biz öncelikle Genel başkanın Cumhurbaşkanımıza sarf ettiği ‘diktatör bozuntusu’ sözünü kendisine iade ediyoruz. Bugün dilekçelerimizi  şahsım İhsan Küreci ve arkadaşlarım adına vererek, hukuk devletinde Cumhurun başkanına ,cumhur olarak sahip çıkıyoruz. Son olarak genel başkanı asıl karar mercii olan, milletimizin takdirine bırakıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2016, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95