DP seçim bürosu törenle açıldı

DP Yatağan Belediye Başkan Adayı Mehmet Serhat Serdaroğlu’nun seçim bürosu, düzenlenen törenle açıldı. Serdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, “Nasıl ki geçmişte Muğla'ya iki havaalanı yaptıysak, yem sanayini, süt sanayini, TEK ve TKİ’yi yaptıysak, binlerce kişiye ekmek aş verdiysek, yaptık ve yine yapacağız” dedi.

Burak Alper Kuş
DP seçim bürosu törenle açıldı

Demokrat Parti’nin (DP) Yatağan Belediye Başkan Adayı Mehmet Serhat Serdaroğlu’nun seçim bürosu, Konak Mahallesi’ndeki parti binasının altında düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, DP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Yatağan Belediye Başkan Adayı Mehmet Serhat Serdaroğlu, DP İlçe Başkanı Rayif Baş, Muğla Eczacılar Odası Başkanı Eczacı Kadir Serkan Tekin, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Miting havasında gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını yapan Serdaroğlu, açılış törenine katılan herkese teşekkür etti.

DP’nin her kesimden insanın oyuna talip olduğunu belirten Serdaroğlu, “Biz kavgaya değil sevmeye geldik. Ben değil biz olmaya geldik. İşi ehline almaya geldik. Yatağan’da Muğla’da tarih yazmaya geldik” dedi.

Serdaroğlu, DP ile Yatağan’ın şaha kalkacağını kaydederek, “Çok değerli Yatağanlılar, Yatağan için projelerimiz var mı, elbette ki var. Nasıl ki geçmişte Muğla'ya iki havaalanı yaptıysak, yem sanayini, süt sanayini, T.E.K ve T.K.İ’yi yaptıysak, binlerce kişiye ekmek aş verdiysek, yaptık ve yine yapacağız diyor, önümüzdeki günlerde tüm sürprizleriyle projelerimizi tek tek Yatağan'ımıza halkımıza sunacağımızı buradan ilan ediyorum” diye konuştu.

Hayırsever kimliğiyle tanınan Serdaroğlu, bu zamana kadar Yatağanlılar için her zaman elini taşın altına koyduğunu vurgulayarak, “Serdaroğlu nasıl ki hastanede yoğun bakım ünitesini yaptırdıysa, Yatağan’a üniversite için kimse yokken elini taşın altına maddi ve manevi olarak koyduysa, Yatağansporumuz için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıysa bundan sonra da sözünün eri olarak halkının refahı, huzuru, gençlerin geleceği için her yükün altına korkusuzca gireceğinden emin olmanızı ister. Son olarak Mehmet Kocadon önderliğinde çıktığımız bu yolda Allah bizi utandırmasın, Kocadon’a sağlık ve güç versin. Büyükşehir Belediye Başkanı olacağından hiç şüphem olmadığı gibi, o günden sonra Yatağanımızı marka şehir haline dönüştüreceğinden de bizler dava arkadaşları olarak adımız gibi eminiz” dedi.

“Kirli oyunlara kafamız çalışmaz”

Kocadon ise, siyasi terbiyeyi eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’den aldığını altını çizerek, “Süleyman Demirel bir liderdi. Biz de liderimize inandık. Ama hiç bilmiyorduk ki parti koridorlarında belediye başkan adaylıkları dağıtılıyormuş, bizimkiler de her gün genel merkezin önünde. Biz saf Bodrum çocuğuyuz. Kirli oyunlara kafamız çalışmaz. Ben de bu kış mevsiminde Ankara’da yerli turizm neden bu kadar patladı diye düşünüyordum. Meğer alicengiz oyunları ve pazarlıklar varmış. Hiç kimse kusura bakmasın, kapalı kapılar ardında kimseyle pazarlık etmedim, bundan sonra da etmem. Bize çeşitli tekliflerle geldiler ama biz 1951 yılında Atatürk’ü koruma kanunu çıkaran Demokrat Parti’ye geri geldik aslanlar gibi geldik. Muğla, Atatürk ve cumhuriyet için geldik. Bir siyasi partinin il başkanı itiraz etmiş. ‘Kocadon aday olamaz’ demiş. Madem bu Kocadon bu kadar kıymetliydi, korkuyordun, niye kendi partinden aday yapmadın? DP unutuldu diyorlar. O zaman niye DP büyükşehir belediye başkan adayına neden itiraz ediyorsun? Yemedi mi?” diye konuştu.

Şeffaf bir anlayışla hareket ettiklerini ve içi dışı bir insan olduklarını belirten Kocadon, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Biz hiçbir zaman yerel yöneticiler olarak Muğla siyasetini dizayn etmeye çalışmadık. Bizim görevimiz halka hizmettir. Siyasi partilerin görevi ise siyaset etmektir. Sen 5 yıl boyunca il başkanı kim olacak, il başkanı kim olacak diye koşarsan hizmet de yapamazsın. Muğla’yı bine böldüler. Herkesi paramparça ettiler. Hırsları mantıklarının önüne geçti. Bizde tek bir hırs vardı o da Muğla halkına hizmet etme hırsıydı. Haşmet başkanı ağabeyimizdir ve büyüğümüzdür. Bir gün asfalta ihtiyacı olduğunu söyledi. Ben de kabul ettim. Muğla’nın en büyük asfalt şantiyesini biz kurduk. Herkesin emrindedir. Yatağan’da yaklaşık 6 kilometrelik bir asfalt çalışması yaptık. İlçe başkanı, il başkanı ve büyükşehir belediye başkanı yine toplanıp genel merkezin kapısını çaldılar. ‘Bunu neden yapıyor, yapmaması lazım’ dediler. Ben bunu yaptıysam Yunanistan’ın Kos Adası’na mı yaptım? Yatağan’a hizmet etmenin neresi yanlıştır? Bunların zihniyeti bu. Bunların zihniyeti yaptırmama üzerine kurulmuş. Beni ve Haşmet başkanı günah keçisi ilan ettiler. Ama Yatağan halkı biliyor, muhtarlarım da biliyor. Bize ne yaparlarsa yapsınlar, bunun hesabı sandıkta verilecek.”

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışına geçildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER