DP’den geceye kadar seçim mesaisi

DP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon ve Yatağan Belediye Başkan Adayı Mehmet Serhat Serdaroğlu, Yatağan ilçesindeki seçim çalışmalarını gece yarısına kadar sürdürdü. Gündüz esnaf ziyaretleri gerçekleştiren DP heyeti, akşamında da muhtar, muhtar adayı ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi.

DP’den geceye kadar seçim mesaisi

Demokrat Parti (DP) Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon ve Yatağan Belediye Başkan Adayı Mehmet Serhat Serdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Yatağan Küçük Sanayi Sitesi ve ilçe merkezindeki esnafları ziyaret ettiler.

Daha sonra Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemekte ilçedeki muhtar, muhtar adayı ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen DP heyetine, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık da eşlik etti.

Burada konuşan Yatağan Belediye Başkan Adayı Serdaroğlu, kendilerine destek veren herkese teşekkür ederek, “Bu yola çıkarken gönül birliğiyle çıktık. ‘Biz niye yapamayız’ dedik. Hiçbir siyasi düşünce ve güç olmadan yollara çıktık. Bir belediye meclisi aday listesi oluşturduk, herkes ‘bu liste Yatağan’a daha iyi hizmet verir’ dedi. Bir açılış yaptık, 4-5 bin kişiyle, herkes bizi onurlandırdı” dedi.

Yatağan ve Muğla’da Kırat’ın şahlanacağını belirten Serdaroğlu, “Artık siyaset gelmiş geçmiş, AK Partilisi, CHP’lisi, MHP’lisi de İYİ Partilisi de artık kadrolara ve vizyona bakıyorlar. Bu kadroyla karşınıza çıktığım için çok mutluyum. 31 Mart Yerel Seçimlerinin Yatağanımıza, Muğlamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Yola çıkarken tek gayemiz vardı. O da Yatağan’a hizmet etmekti. Bunu da yavaş yavaş aldığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kocadon ise, DP’nin gönül birliği ilkesiyle hareket ettiğini ve partiler üstü bir adayla seçime gittiklerini kaydederek, “1991 yılında siyasi hayatıma başladım. İktidar partisini çok iyi bilenlerdenim. Siyasi hayatımda sandığa gitmek bende bir tutkudur. Sandığa gidebilmek bir medeni cesarettir. Bu cesareti gösteren herkese teşekkür ediyorum. Bunu başarabilmek bile çok güzel bir şeydir. Sandıktan ne çıkacağını bilemeyiz. Halkın takdiridir ve saygı duyarız. Önemli olan kazanmak veya kaybetmek değildir. Önemli olan dostlarla kazanmak veya kaybetmektir. Böyle dostlar olduğu sürece kaybetmek mümkün değildir” dedi.

Kocadon, herkesin özgürce oy kullanarak Muğla’yı hak ettiği yere getirmesi gerektiğini vurgulayarak, “Ben 20 yıldır Bodrum’da belediye başkanlığı yapıyorum. 4 dönemdir belediye başkanıyım ve halk hiçbir zaman yanlışın yanında olmaz. Sadece bir defa olur, ikinci defa olmaz. Bizim yanımızda 4 dönemdir olduklarına göre bizde de bir şeyler var. Aday olan arkadaşlara tavsiyem var. Sakın ola saygıdan ve sevgiden vazgeçmeyin. Kibirle yukarıdan bakarak halkı yönetmeye çalışmayın. Problemin değil, çözümün bir parçası olun. Biz böyle yaparak buralara geldik” diye konuştu.

Kendilerine yoğun bir ilgi olduğunu savunan Kocadon, şöyle konuştu:

“Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne aday olmamın tek sebebi, seçilmişlerin itibarını geri vermektir. Ben dünya markası olan Bodrum’u yöneten seçilmiş biri olarak çok zorlanıyorum. Çünkü bizi dinlemeyen bir seçilmiş var. Çünkü bizi bürokratlara teslim etti. Bürokratlar seçime girmez, seçime başkanlar girer. Bürokratın yaptığı tek şey vardır, ‘ayın 15’i gelsin maaşımı alayım’dır. Ama bizler halkımızın dertlerine çare üretmek zorundayız. Sen Bodrum gibi bir yerin bütün güçlerini elinden almaya çalışırsan da Kocadon gelir, büyükşehre aday olur. Ben değil, biz diyerek ve seçilmişlerle Muğla’yı yönetmek için aday oldum.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68