“Dünyanın gözbebeği Muğla’da mahrumiyeti yaşıyoruz”

Yatağan ilçesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, “Dünyanın gözbebeği Muğla’da mahrumiyeti yaşıyoruz. Bunu üzülerek söylüyorum. CHP’nin belediyelerinde vatandaşlar mahrumiyet yaşıyor” dedi.

“Dünyanın gözbebeği Muğla’da mahrumiyeti yaşıyoruz”

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, beraberinde AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin, MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm, AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz ile Yatağan ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıda konuşan Milletvekili Demir, muhtarların devletin temel taşı olduğunu belirterek, bu yüzden kendilerini her zaman ön planda tuttuğunu söyledi.

Demir, muhtarların Yatağan’a şekil vereceğini ve ilçeye yapılması gereken hizmetlerin kararını muhtarların vereceğini kaydederek, “Maalesef, dünyanın gözbebeği Muğla’da mahrumiyeti yaşıyoruz. Bunu üzülerek söylüyorum. CHP’nin belediyelerinde vatandaşlar mahrumiyet yaşıyor. Doğu’da Güneydoğu’da bu kadar bakımsız ve sefalet içerisinde başka kent yok. ‘Nasıl olsa bize oy verecekler’ diyerek alışmışlar. Bunu mutlaka kırmamız lazım. Bu sıradan bir seçim değil” dedi.

Yıllarca halkın kandırıldığını ileri süren Demir, “Eskiden ‘şeriat veya komünizm geliyor’ diyerek büyüklerimizi kandırdılar. Her zaman ülkemizi dış güçlerin kontrolü altında tuttular. Biz bunları yaşadık. Biz bu ülkede kıtlıkları yaşadık. Öğrenciliğimde kendimi her zaman ya ekmek ya da tüp sırasındaydım. Nereden nereye geldik. Bunları görmezden gelmek gaflettir. Devletin yaptığı yollardan kasabalara giriyoruz ama yollar darmaduman. Yatağan’ın durumu da çok farklı değil. Bölgedeki her tarafın çok acil hizmete ihtiyacı var. Bu zamana kadar Yatağan’a pek bir hizmet yapılmadı. Ama bugün Milaslı bir milletvekiliniz varsa bunu sonuna kadar kullanmalısınız” diye konuştu.

Demir, Muğla’yı kötü gidişten sadece Cumhur İttifakı’nın kurtarabileceğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“CHP’li ve İYİ Partili olabilirsiniz. Ama önce bu ülkenin vatandaşıyız. 17 yıldır bu iktidar baştadır. Hep iftiralarla ve yalanlarla, insanlar üzerinde farklı bir algı yaratmaya çalıştılar. Neymiş ‘AK Parti gelirse Muğla elden gidermiş.’ Yapmayın arkadaşlar. AK Parti’nin belediyesi olmadığından dolayı Muğla bu yüzden elden gitti. Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni CHP kazansa ne yapabilir? Eğer 800 milyon lira borç varsa bir 800 milyon borç daha gelir. Ne yapıldı ki ne yapılabilir. Muğla’nın suyunu biz getiriyoruz. Hani su getirmek büyükşehrindi? 2021’de Muğla’nın suyu bitiyor. Bu bölgeler ciddi su sorunu yaşayacaklar. Bu sıkıntılı dönemde yaklaşık 600 milyon liralık projeyi cumhurbaşkanımıza onaylattık. Sandras'tan su getiriyoruz. Bu saatten sonra kimseyi kandırmasınlar. Sonuna kadar Atatürkçü bir adamım. Benim Atatürkçülüğümü, cumhuriyetçiliğimi ve laikliğimi hiçbir babayiğit sorgulayamaz. Bu yüzden CHP’liler benden rahatsız oluyorlar. Ama benim CHP’lilerle problemim yok, yönetimiyle var.”

Belediye Başkan Adayı Toksöz de, “Muhtarlarımızın sıkıntısı bizim sıkıntımızdır. Ev ev gezerken gördüm ki eksiğimiz çok. Biz mahalle mahalle broşür bastırarak her mahalleye özel projeler geliştirdik. Kavaklıdere Belediyesi’ne geçen dönemde ne yaptıklarını sorduk. Her biri yaklaşık 500 bin lira maliyetli 21 düğün salonu ve 15 halı saha yaptıklarını, 400 bin metrekare parke döşediklerini söylediler. Stoklarında ise 100 bin metrekare parke taşı olduğunu söylediler. İnşallah biz de bu hizmetleri ilçemize kazandıracağız” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Tekin de, “Bizler Yatağan sevdalısıyız. Biz ne yapıyorsak memleketimiz ve geleceğimiz için yapıyoruz. Kısa zaman içerisinde üniversite inşaatını tamamladık. Hastanemizdeki çalışmalarımızda da bayağı yol kat ettik. Bunun yanı sıra Sağlık Meslek Lisesi, pansiyon, yollar, barajlar ve göletler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Ama yerel yönetim sizde olmadığı zaman bir tarafınız eksik kalıyor. Biz, sizin desteği, halkın teveccühü ve Allah’ın izniyle Yatağanımıza en iyi hizmeti yapacağız” diye konuştu.

MHP İlçe Başkanı Güldürüm ise, “Cumhur İttifakı olarak AK Parti’nin adayı Mustafa Toksöz’ü destekliyoruz. Allah izin verirse Yatağan’ı Cumhur İttifakı belediyeciliğiyle tanıştıracağız. Muhtarlarımızın her türlü isteklerini yerine getirecek potansiyel sadece Cumhur İttifakında vardır. Bu yüzden tüm muhtarlarımızdan destek istiyoruz” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER