Festivali yarıda bırakan Gürsel Tekin'den ilk açıklama geldi

Yatağan Belediyesi 15. Geleneksel Deve Güreşi Festivali’ne katılan Muğla Valisi Amir Çiçek ile yaşadığı polemiğin ardından güreş alanından ayrılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, yaşanan olayı değerlendirdi.

Yatağan Belediyesi 15. Geleneksel Deve Güreşi Festivali’ne katılan Muğla Valisi Amir Çiçek ile yaşadığı polemiğin ardından güreş alanından ayrılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, yaşanan olayı değerlendirdi.
Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 15.si düzenlenen Geleneksel Deve Güreşi Festivali’ne katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Muğla Valisi Amir Çiçek ile yaşadığı polemiğin ardından güreş alanından ayrıldı.
Tekin'e ait olduğu iddia edilen facebook hesabından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Ben etkinlikte Başbakan Davutoğlu’nun politikalarını eleştiren bir konuşma yaptım. Üstelik nezaket ölçüleri içindeydi konuşmam. Sözlerim üzerine vali anlaşılamaz bir şekilde yorum yaptı. Ben AKP İl Başkanı’nın yorum yapmasını beklerken, topa vali Amir Çiçek girdi. Kendisine söylenmesi gerekenleri söyledim. Ya Cumhuriyet’in valisi olduklarını bilecekler ve öyle davranacaklar; ya da hadlerini bilecekler. Ana muhalefet partisinin temsilcileri, devletten de validen de iktidardan da icazet almazlar. Valiler kendilerini iktidarın İl Başkanı yerine koymasınlar. Bu devran illa ki dönecek… Herkes de haddini, hukukunu bilecek."
Haber: Burak Alper KUŞ
Video: Mehmet KÜÇÜK
Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2015, 17:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
yataganli48
yataganli48 - 8 yıl Önce

Sabahtan beri agliyorum Gürsel alani terk etti diye develer bile üzüldü:))

Cengiz TOPRAK
Cengiz TOPRAK - 8 yıl Önce

deve güreşinde kimin konuştuğu ne konuşltuğu seyircilerin s2nde bile olmadı .o tartışanblarda güya konuşunca kendilerini dinleyenler var sanıyorlar yok kimse onları duymadı zaten o yüzden olayı dışarıya taşıyorlar gündem olsun diye.gürsel tekinmidir nedir gitsin kendi memelkertinde konuşsun konuşabiliyorsa maçası sıkıyorsa.egede muğlada onun konuşmasının gereği yok .

gürsel
gürsel - 8 yıl Önce

sayın valim, ağzınıza sağlık makamınıza yakışanı yapmışsınız.isabet olmuş güreş alanından ayrıldıklarıııı güle güleeeee...

ŞAHİN YATAĞANLI
ŞAHİN YATAĞANLI - 8 yıl Önce

sayin valim yanliş konuşmuşsun sen devletin memurusun. akp nin değil....

dereli
dereli - 8 yıl Önce

orası chp miting alanı mıydı, yoksa halkın her kesiminden ,her düşünceden gelen bir festival miydi?chp bu kadar kalabalık görünce heyecan yapmış!!!

canım
canım - 8 yıl Önce

ege bölgesi chp nin tapulu malı değildir

ali
ali - 8 yıl Önce

kim kime dum duma olan bir yerde ayrıca kimsenin kimseyi dinlemediği bir yerde konuşsan ne olur? konuşmasan ne olur? dinleyen mi var. vali bey mecburiyetten konuştu.

öz Yatağanlı
öz Yatağanlı - 8 yıl Önce

sayın tekin haklı bu siyaset deve güreşinde yapılmayacaksa nerede yapılacak...ne yani develere siyaset yasak mı

SIRADAKİ HABER

banner68