Girgin, İnönü Bulvarı’nı TBMM gündemine taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Yatağan ilçesindeki İnönü Bulvarı’nı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme getirdi.

Burak Alper Kuş
Girgin, İnönü Bulvarı’nı TBMM gündemine taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) genel kurulunda yaptığı konuşmada, özellikle yaz aylarında milyonlarca aracın geçtiği ve adeta kaderine terk edilen İnönü Bulvarı’nı gündeme taşıdı.

Girgin, yaptığı konuşmada, önemli turizm merkezlerinin güzergahında yer alan Yatağan’ın İnönü Bulvarı’nda karayolları tarafından herhangi bir çalışma yapılmadığını ve en kısa süre içerisinde burada da çalışma yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

İnönü Bulvarı’nın ticari konumu itibarıyla ana arter olduğunu belirterek, “Ulaşım ağındaki konumu itibariyle ve ilçemiz hakkında ilk izlenimlerin oluştuğu önemli bir yoldur. Üç yıldan beri karayolları Yatağan-Milas arasında Çalışmalar yapsa da Yatağan merkezde yer alan ve ana arter olan İnönü Bulvarında herhangi bir çalışma yapılmamaktadır. Karayollarının sorumluluğunda olan İnönü Bulvarında yol düzenleme çalışmalarının yapılmaması özellikle yaz aylarında ve okul dönemlerinde ölümlü kazaların artmasına yol açmakta ve ölüm yolu olarak anılmaktadır. İlçe esnaflarımız da yapılmayan düzenlemeden dolayı olumsuz olarak etkilenmektedir. Bu kapsam da İlçe Merkezindeki İnönü Bulvarının da acilen karayolları tarafında yapılması gerekmektedir” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 10:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ VELİ
ALİ VELİ - 1 yıl Önce

SAYIN VEKİLİMİZ...DEVLET KURUMU KARAYOLLARINI GÖREVİNİ HATIRLATMANIZ İYİDE...PARTİNİZİN BELEDİYSİNİN YAPMASI GEREKEN ASFALTLANMAYAN CADDE VE ŞEBEKESİNDEN SU İÇLMEYEN KONULARIDA Bİ GÜNDEME GETİRSEYDİNİZ...BİDE BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLIĞINA PERSONEL PROMOSYONUYLA ALINAN MERSEDES FALAN?

Kamil Can ÇAKIR
Kamil Can ÇAKIR - 1 yıl Önce

Yatağan ilçesi termik santralı,mermer ocakları ve fabrikalarıyla, maden sahalarıyla ülke ekonomisine katkı deger vergilerini fazlasıyla odemekte. Ancak hak ettiği yatırımları alamamaktadır. Karayolları bunca yıldır neden yolu yapmadığını hepimiz biliyoruz. Yol yapılmadığından blediye yan yolu ve kaldırımları yapamıyor. Yandaşa akıtılan para ve yatirımları kendi adıma helak etmiyorum. Saygılar

KEMAL UYANIK
KEMAL UYANIK - 1 yıl Önce

ÜÇ YOLDA ÇOK DAR BİR YAYA GEÇİDİ VAR...AYRICA HİÇBİR AYDINLATMA YOK..KARANLIKTA YAYA OLARAK YÜRÜMEK MÜMKÜN DEĞİL...YAĞMUR YAĞDIĞINDA YOL DEREYE DÖNÜYOR..ARABALARDAN SIÇRAYAN SULAR ÜSTÜMÜZE GELİYOR .KAÇACAK YERİMİZ YOK.LÜTFEN BU DURUMUMUZU YETKİLİLER DUYSUN...

Reşat Dalkıran
Reşat Dalkıran - 1 yıl Önce

İnönü bulvarındaki sorunu gündeme getirdiğiniz için tebrik eder,başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim.Soruna duyarlı davranıp,bulvarın onarım çalışmasına karar veren yetkililere ve çalışanlara teşekkürler.

ALİ CENGİZ
ALİ CENGİZ - 1 yıl Önce

BÜYÜKSEHİRE Bİ TANE DAHA MERSEDES ALMA VAKTI GELDİ..PARDON PERSONEL MAAŞ PROMOSYON ZAMANI.....

SIRADAKİ HABER

banner56